szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az SZDSZ elnöke szerint az emberek nem fogadták el azt, hogy olyan kérdésekben akarnak velük döntést hozatni, amelyek rosszak és következményei nehezen mérhetők fel.

Az SZDSZ elnöke adott azon véleményének, miszerint ez az oka annak, hogy kevesen vettek részt a népszavazáson. Mint mondta, akik elmentek, azok a kettős állampolgárság kérdésében nem tudtak vagy nem akartak állást foglalni, de az is lehet, hogy ez az ország végzetes kettéosztottságát tükrözi. Hozzátette: a felelősség azoké, akik ezt kezdeményezték, mert nem lett volna szabad erre a "kényszerpályára lépni, amit a választók elutasítottak".

Kuncze Gábor úgy fogalmazott: "Magyarországnak mostantól kezdve végig kell gondolnia, hogy mit tud tenni érdemben még többet a határon túli magyarság helyzetének javítása érdekében".

Hangsúlyozta: elő kell segíteni, hogy minél többen az Európai Unió tagjai lehessenek, és addig is a határon útnyúló gazdasági együttműködések hozzájáruljanak az életfeltételeik javításához. Emellett támogatni kell a különböző autonómiai törekvéseiket és azt, hogy nyelvüket, kultúrájukat megőrizhessék.

Kuncze szerint a kórházprivatizáció kérdését sem vállalták az emberek, ami azt jelenti, hogy a politika mozgástere megmaradt ebben a kérdésben. Azt mondta, az emberek nem tudták, mi a kórház-privatizáció, "nagyon sokan vezették félre őket a kampányban", ennek is köszönhető, hogy így alakult a szavazatok aránya.

"Ezzel együtt is a liberálisok álláspontja szerint hozzá kell kezdeni az egészségügy finanszírozási és szerkezeti rendszerének átalakításához, mert a magyar egészségügy jelenlegi helyzetében nem jó már a betegeknek sem, és nem jó a benne dolgozóknak sem" – hangsúlyozta Kunze Gábor.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Népszavazás: kettős eredménytelenség

A szavazókörök 98 százalékos feldolgozása mellett a kórházprivatizáció leállítását az összes választópolgár közel 24 százaléka támogatta, míg a kettős állampolgársági kérdésben az igenek aránya nem éri el a 19 százalékot.