szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Borsod-Abaúj-Zemplén megye az idén a foglalkoztatás növelésére, különböző munkaerő-piaci programokra 5 milliárd 335 millió forintot fordíthat - jelentette be a munkaügyi központ igazgatója.

Az ez évtől hatályos jogszabályok értelmében vezettük be a munkanélküliek munkaerő-kölcsönzés keretében folytatott foglalkoztatásnak támogatását - mondta a megyei munkaügyi tanács ülését követően Szabó József. Az igazgató szerint azokat a munkaadó közhasznú társaságokat támogatják majd, amelyek minimum ötven, legalább három hónapja nyilvántartott munkanélkülivel, pályakezdő munkanélkülivel, vagy a kérelem benyújtásának időpontjában ötvenedik életévét betöltött munkanélkülivel legalább 200 napra, határozott idejű munkaviszonyt létesítenek, és vállalják, hogy ezeket az embereket kikölcsönzik más cégeknek.

A megyei munkaügyi tanács idén összességében 5 milliárd 335 millió forintot fordíthat úgynevezett aktív munkaerő piaci eszközökre, 425 millió forinttal többet, mint tavaly, s a pénz felosztásáról is határozott a grémium - közölte a munkaügyi szakember. Az összeg több mint 40 százalékát pályázat útján a hagyományos közhasznú foglalkoztatás támogatására lehet elkölteni, a pályakezdő munkanélküliek elhelyezkedésének elősegítésére a keret 18 százaléka fordítható, a tartós és megváltozott munkaképességű munkanélküliek foglalkoztatását elősegítő bértámogatásra pedig a pénz 14 százaléka költhető.

A munkaügyi központ igazgatója kiemelte, hogy a munkaerőpiaci alap decentralizált foglalkoztatási alaprészen túl központi munkahelyteremtés, rehabilitációs munkahelyteremtés támogatására, az EU e célra szolgáló programcsomagjához kapcsolódva a megye 2005-ben 7,5 milliárd forinthoz jutott, amelynek felhasználásával elősegítheti 36 ezer munkanélküli elhelyezkedését.
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Karrier

Magyarország a jobban teljesítők között van az EU munkaerőpiacán

Az európai foglalkoztatási munkacsoport értékelése szerint főként a munkavállalók és a vállalkozások alkalmazkodóképességének fejlesztésére, az inaktív rétegek munkavállalásának ösztönzésére, a munkavállalás mindenki számára elérhetővé tételére, a szellemi tőke hatékonyabb felhasználására, a kormányzati munkában a reformok hatékonyabb véghezvitelére kellene koncentrálni.

Karrier

A mérnökök esélyei a munkaerőpiacon

Az egyetemet végzett mérnökök átlagjövedelme 2004 februárjában 230 ezer forint volt, míg a főiskolai végzettségűeké 180 ezer forint volt – közölte Veres Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Diákközpontjának igazgatója legfrissebb, cégek bevonásával készült felmérésüket ismertetve.

Karrier

Adatok a Munkaerőpiaci Alap első félévéről

Csaknem időarányos, 45,4 százalékos volt a munkanélküliek foglalkoztatási lehetőségeit javító aktív eszközök keretének első féléves felhasználása. A Munkaerőpiaci Alapból egész évre 50 milliárd 441 millió forint áll rendelkezésre a különféle aktív eszközökre, ebből az első félévben 22 milliárd 903 millió forintot használtak fel.