A KTM-mel tavaly bronzérmes, idén Hondával versenyző Talmácsi Gábor a hatodik lett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik, törökországi futamán.

A KTM-mel tavaly bronzérmes, idén Hondával versenyző Talmácsi Gábor rajtpozícióját megtartva hatodik lett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik, törökországi futamán, így a kilencedikről a nyolcadik helyre lépett előre az összetett pontversenyben. A kategória másik magyarja, Tóth Imre (Aprilia) 29-ként zárt.

A versenyt Hector Faubel nyerte, a spanyol motoros pályafutása első sikerét aratta. A második és harmadik helyen a győztes honfitársai, Alvaro Bautista és Sergio Gadea végeztek, előbbi növelte előnyét az összetett pontverseny élén. Két körrel a vége előtt a második helyen motorozó finn Mika Kallio motorja megállt és feladni kényszerült a viadalt.

MTI/hvg.hu Világ

Talmácsi 11., Tóth kiesett Katarban

Nem sikerült jól magyar szempontból a 125 kcm-esek versenye a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei második, katari futamán, miután Talmácsi Gábor, a Honda Humangest magyar pilótája csak a 11. lett, míg Tóth Imre feladta a viadalt.

MTI/hvg.hu Autó

Talmácsi hatodik az első időmérőn

A KTM-mel tavaly bronzérmes, idén Hondával versenyző Talmácsi Gábor a hatodik legjobb időt érte el a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik, törökországi futamának első időmérő edzésén.

MTI Világ

Talmácsi Gábor a Hondához szerződött

Talmácsi Gábor hivatalosan is elkötelezte magát a Honda Scot istállóhoz: a magyar motoros egy plusz egy éves szerződést írt alá az olasz csapattal San Marinóban.

MTI Világ

Talmácsi második helyen végzett

Talmácsi Gábor csapattársa, Mika Kallio mögött második helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó, valenciai futamán, ezzel a vb-pontversenyben megőrizte bronzérmes pozícióját.

Gulyás szerint Strache óvatlanságot követett el, reméli, magyar kormánytag ilyet nem tesz