szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kilép a Fideszből a Gazda Tagozat alapító elnöke, a párt országos elnökségének tagja. Faludi Sándor ezt Orbán Viktor pártelnöknek írt nyílt levélben közölte, amelyet eljuttatott az MTI-hez is.

Döntésének oka – írja a levélben – a Fidesz elhibázott és mind ez ideig nem korrigált agrár-, és vidékpolitikai stratégiája.

„A gazda érdekképviselet (MAGOSZ) párttestrésszé válásával meggyengült annak szakmai érdekérvényesítő ereje, amely sajnálatos módon egyébként sem számolt a mezőgazdasághoz ezer szállal kötődő falusi szegénység 2,5-3 milliós táborával, a rendszerváltás óta tömegesen tönkretett egykori háztáji gazdaságok családjaival, szereplőivel, hasonlatosan a másik politikai erő nagyüzemi agrár-lobbijához" – olvasható az Egerben keltezett dokumentumban.

Faludi Sándor tájékoztatta a pártelnököt, hogy szükségessé vált egy pártpolitikától független, új érdekképviselet megszervezése, amelynek egyebek között a legfontosabb célja a falurombolás folyamatának a megállítása, a falusi szegénység fokozatos felszámolása olyan javaslatokkal, programok beindításával, amelyek az EU vidékpolitikai céljaival egybeesnek.

Kitér a levélben arra is, hogy megalakult az Összefogás a Falvak és a Gazdák Védelméért (Falugazda) nevű országos érdekképviseleti szervezet, amely őt választotta elnökéül.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Orbán: a falunak hiányzik a jelene

Magyarországon a falunak nemcsak múltja van, hanem jövője is, e pillanatban azonban a jelene hiányzik még - többi között erről beszélt Orbán Viktor vasárnap Dabason, a faluparlament első országos gyűlésén.

Itthon

Hogy néz ki egy mintafalu Magyarországon?

Budapesttől alig egyórányira található Csemő, Magyarország egyik legvirágosabb települése. A Lajosmizse és Cegléd között félúton meghúzódó község az utóbbi években valóságos mintafaluvá nőtte ki magát: virágos utcák, terek, rendezett kertek mindenfelé. Egyre többen költöznek ide a környező városokból, sőt messzebbről is - már több mint 300 holland betelepülő választotta Csemőt végleges lakóhelyéül, gyermekeik már ide járnak iskolába. A falu története a vidékfejlesztés egyik sikersztorija.