szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csongrád, Komárom-Esztergom és Győr-Moson-Sopron megye szocialistái is a kormányfőt látnák szívesen a párt élén.

Szekeres Imrét elnökhelyettesnek, Juhász Ferencet, Kiss Pétert és Ujhelyi Istvánt pedig alelnöknek javasolja a Komárom-Esztergom megyei MSZP. A megyei tisztújítás során egyébként megerősítették tisztségében az eseményről tájékoztató jelenlegi elnököt, a tatabányai Lukács Zoltánt, alelnökké pedig az esztergomi Winkfein Csabát és a tatai Orbán Istvánt választották.


Ujhelyi István a Csongrád megyei tisztújítást követően saját alelnöki jelölésével kapcsolatban elmondta: az elmúlt néhány hét tapasztalata, hogy nemcsak a saját területéről támogatják újraválasztását, hanem az ország legnagyobb részéről érkeznek jelölések személyére. A megyei szervezet elnökének egyhangúlag ismét Botka László országgyűlési képviselőt, Szeged polgármesterét választották, aki ezzel negyedik ciklusát kezdheti el.

Győr-Moson-Sopron megyei MSZP-küldöttgyűlés "egyedül, kizárólagosan" Gyurcsányt javasolja országos pártelnöknek. Molnár Csaba, a megyei szervezet régi-új elnöke elmondta, országos elnökhelyettesnek Juhász Ferencet, az országos választmány elnökének Simon Gábort ajánlják. Új pozíció a megyei elnökhelyettesi tisztség, amelyre Kránitz László, a soproni pártszervezet elnöke kapott bizalmat.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

MSZP: retorzió az ellenzékkel szavazó képviselőknek

Többtízezres büntetést kapott az az öt szocialista képviselő, akik az Országgyűlésben november végén megszavaztak egy, a nyugdíjtörvényhez benyújtott ellenzéki módosító indítványt - közölte Göndör István, az MSZP frakcióvezető-helyettese.

Itthon

Alapszabály-változtatási tervek az MSZP-ben

Választókerületi rendszer, polgári köröket idéző civilhálózat, erős központi irányítás - ezek az elgondolások a februári kongresszus elé terjesztendő MSZP-s pártalapszabály-tervezetben lelhetők fel.

MTI Itthon

Századvég: mélyponton az MSZP támogatottsága

Az MSZP-re idén január elején a teljes választókorú népességnek mindössze 18 százaléka szavazna; ez 2001-óta a párt legalacsonyabb támogatottságát jelenti - írta a Századvég Politikai Elemzések Központja és a Forsense legfrissebb felmérését összegző elemzésében.

MTI Itthon

Hiller MSZP-je a civilekkel cimborálna

A több párbeszéd a garanciája a nagyobb fegyelemnek a szocialista párt és a kormány viszonyában – olvasható az MSZP februári kongresszusára készült, a párt honlapján olvasható dokumentumban.