szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bokros Lajos közleményében cáfolja az ominózus szocialista párttagságot, azt is, hogy elment volna az MSZP-kongresszusra, ugyanakkor kifejti azt is, hogy nem kíván részt venni az MSZP hatalmi játékában.

"Az elmúlt napokban sokféle találgatás kapott lábra személyemről. Ennek során megtapasztaltam, hogy milyen alantas támadások érhetnek egy őszinte embert a politika világában" - írja vasárnap kiadott közleményében a volt pénzügyminiszter, az MDF EP-képviselőjelöltje.

Soha nem mondtam, hogy elmegyek az MSZP kongresszusára, s nem voltam az MSZP tagja 1991 után - közölte Bokros Lajos, majd leszögezte: "nem hagyom, hogy ilyen lényegtelen és kisstílű ügyek eltereljék a figyelmet a valódi kérdésről". 

"Egyetlen fő kérdés van: kinek és milyen programja van a válságkezelésre. Az MDF-nek és nekem van programunk" - írja Bokros, hozzátéve: a program azt állítja: a válság nemcsak veszély, hanem esély is egyben. 
 

Bokros: nyers, gyors, professzionális
A mai politikai szereplőkhöz képest legendás figurának tűnik Bokros Lajos. Állhatatos, megjelenésében is karakteres, öngyilkos módon következetes politikai szereplő, akinek közgazdasági ismeretei a világválság nyomán különösen felértékelődtek. Tovább a cikkhez.
Veszély, mert a nem cselekvésnek súlyos lesz az ára: kockára teszi a 11. és a 12. havi nyugdíjat és bért, a hitelre vásárolt ingatlanokat és a munkahelyeket. Ugyanakkor esély is, mert itt az alkalom, hogy a jelenleg nem működő Magyarországot működő, versenyképes országgá alakítsuk, amely ismét a régió vezető országa lesz.

Az MDF ehhez a programhoz akarja megszerezni a választók támogatását, ezért támogatja – immáron negyedszeri próbálkozásként – az Országgyűlés feloszlatását – áll Bokros közleményében. "Ha ez hétfőn nem történik meg, az MDF egyeztetést kezdeményez az ellenzéki pártokkal, hogy közös miniszterelnököt jelöljenek. Ehhez megvan a parlamenti többség – már csak a politikai felelősségvállalás hiányzik."

Kormányváltás - Olvassa el az összes hírt a hvg.hu-n!

© Stiller Ákos







"Ha mégsem alakul ki többség, az MDF és jómagam akkor sem kívánok részt venni az MSZP hatalmi játékában. Bármely más párttal csak abban az esetben hajlandó az MDF és jómagam együttműködni, ha a programjuk a nemzet érdekében nem tartalmaz semmilyen, az állampolgárokat megtévesztő vagy a válságot elmélyítő elemet" - írja közleményében az MDF EP-képviselőjelöltje.

Szombaton az MTI tudósítása szerint Bokros Lajos Gyöngyösön újságírói kérdésre úgy fogalmazott: "Ha a felelős magyar Országgyűlés engem vagy mást felkér arra, hogy egy válságkormányt vezessek, a magam részéről állok elébe" - fogalmazott a gazdasági szakember a Fiatal Közgazdászok Országos Találkozóján, s arról is beszámolt, hogy a közgazdasági tanácskozást követően részt vesz az MSZP kongresszusán, s ezt természetesen – mint mondta – "nem titkos megfigyelőként" teszi.

Egy nappal korábban, pénteken a Hírszerző azt írta, "hazudott Bokros Lajos a Hírszerzőnek adott interjújában, amikor legendának minősítette, hogy 1996-ban belépett volna az MSZP kispesti szervezetébe". A Hírszerző egy interjúra és Burány Sándor kispesti MSZP-elnök nyilatkozatára alapozva jutott arra, hogy Bokros mégiscsak belépett a pártba.


 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu/MTI Itthon

Gyurcsány: tévedtem! Bokros: vállalnám!

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök új kormány alakítását javasolta új kormányfő vezetésével szombaton az MSZP tisztújító kongresszusán, miután a szombat reggeli elnökségi ülésről ez már kiszivárgott. Állítólag utódként Surányi György, Bajnai Gordon és Bokros Lajos neve is felmerült.

Itthon

A feltámasztott Bokros: nyers, gyors, professzionális

Fel lehet-e futtatni Bokros Lajost, avagy van-e élet a karaktergyilkosság után? Milyen fogadtatásra számíthat az, akit egyszer már a végletekig démonizáltak? Szavazatokká konvertálható-e a gringó-bajusz? A volt pénzügyminiszter jól sikerült antréja.

MTI Gazdaság

Bokros elvállalná a kormány vezetését

A Horn-kormány volt pénzügyminisztere ezt újságírói kérdésre válaszolva mondta el szombaton Gyöngyösön. A kérdést már annak tudatában tették fel neki, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök új kormány alakítását javasolta új kormányfő vezetésével szombaton az MSZP tisztújító kongresszusán.

hvg.hu Gazdaság

Rettenetes és kívánatos: 14 éves a Bokros-csomag

Nincs másik gazdaságpolitikai intézkedéssorozat, amelyiknek a „születésnapjáról” rendszeresen megemlékeznének. Egyedülálló abban is, hogy még ma is heves vitákat vált ki. Pontosan 14 évvel ezelőtt lépett érvénybe a Bokros-csomag. Visszatekintésünkben a születésekor tapasztalt körülményeket elevenítjük fel.

Babarczy Eszter Vélemény

Babarczy Eszter: Bokros tudja, mit kell tenni

Bokros Lajos az MDF-lista élén. Bokros Lajos egy új kormány élén, amelyet az SZDSZ, az MDF és az MSZP (!) közösen szavazna meg. Hát nem agyrém, mik jutnak Ibolya eszébe? – mondja a jobboldali sajtó. A gúnyos hangokkal ellentétben Dávid Ibolya lépéseit én racionális, és feltehetőleg sikeres politikai térfoglalás első állomásának tartom. Egy kis baj van csak a térfoglalással: az MDF megmaradt tagságának (nem sokan vannak) nem biztos, hogy tetszeni fog.

MTI Itthon

Baja: Bokros is benne lehet a csapatban

Rövid koalíciós tárgyalások után új koalíciós kormány születhet, az új miniszterelnököt pedig három párt adhatja - mondta Baja Ferenc, az MSZP szocialista platformjának elnöke szombaton a párt kongresszusán a kapcsolat.hu portálnak nyilatkozva. A politikus szerint az új kormánynak Bokros Lajos is tagja lehet.