szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megkezdődött a szakszervezeti tömörülések által szervezett demonstráció Budapesten a Roosevelt téren szombat délelőtt, és peítciót adtak át a kormánynak, amelyben tiltakoznak a tavasz óta zajló jogalkotási folyamat és kormányzati intézkedéssorozat ellen.

A Magyar Tudományos Akadémia épülete előtti parkolóban több százan gyűltek össze 11 órára, többen szakszervezeti zászlókat, transzparenseket emeltek a magasba. A színpad felett egy idézet szerepel: „Mindig becsaphatsz néhányat. Néhányszor becsaphatsz mindenkit. Nem csaphatsz be mindig mindenkit”. A transzparenseken az „Én félek”, „Pici emberek, pici bérek”, „Közszolga nem rabszolga”, „Indoklás nélkül kirúghatnak”, „Ezt még mi sem vesszük be” feliratok szerepeltek.

Jelen van több, közszolgálati dolgozókat, pedagógusokat tömörítő szakszervezet, de a BKV számos szakszervezete is képviselteti magát. A Pedagógusok Szakszervezetének demonstrálói fehér köpenyt vettek fel, többen kereplőkkel, dudákkal jelentek meg. A helyszínt több tucat rendőr biztosítja. A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma a demonstráció előtt kiáltványt fogalmazott meg. Ebben azt írták, ismét fellépésre kell elszánni magukat, mert az elmúlt hónapokban a társadalom jelentős részét hátrányosan érintő törvénykezési gyakorlat folyt, és a benyújtott vagy megszavazott törvények veszélyeztetik a munkavállalók érdekeit.

Petíciót fogalmaztak meg a demonstrációt szervező szakszervezetek a kormánynak, amely szerint a magyar szervezett munkavállalók többségét tömörítő szakszervezeti konfederációk és a különböző ágazatokban működő tagszervezeteik tiltakoznak a tavasz óta zajló jogalkotási folyamat és kormányzati intézkedéssorozat ellen.

A petíció szerint április 11-én az emberek az igazságosabb és a biztonságosabb jövő mellett tették le voksukat, az Országgyűlés ezzel szemben olyan, az alkotmányosság követelményébe és az európai uniós alapjogokba ütköző törvénymódosításokat szavazott meg és készül elfogadni, amelyek megalázóak, létbizonytalanságot idéznek elő a gazdaságban, a közszolgáltatások területén. Az elfogadhatatlan intézkedéseket az érdekegyeztetés törvényes rendszerének semmibevételével, a választójogi szabályokból fakadó kétharmados parlamenti többséget felhasználva fogadták el.

A petíciót a kormány nevében Fekete László, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkárságának osztályvezetője vette át.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!