szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A minisztérium szerint ha a TAJ-kártyát a magán- és az állami egészségügyben is elfogadnák, az átláthatatlan viszonyokhoz vezetne.

Szektorsemleges finanszírozást javasolt az egészségügyben a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesülete, javaslatuk lényegi pontja az volt, hogy a magánegészségügyben is elfogadható legyen a társadalombiztosítási kártya. A Primus felvetése szerint ehhez a társadalombiztosítónak ugyanazt az összeget kellett megtérítenie a magánszolgáltatónak is, amit az államinak, és az ügyfélre csak az esetleges többletköltség háruljon.

A Primus javaslatcsomagja miatt több kérdéssel is fordultunk az új kormányzati struktúrában az egészségügyért felelős Belügyminisztériumhoz. „A betegeket TB finanszírozásában az állami egészségügyi ellátó rendszer látja el, ami egyértelmű és tiszta viszonyokat teremt” – írta válaszában a Belügyminisztérium – „épp ezért amennyiben egy szolgáltató közfinanszírozott és magánfinanszírozott ellátást is nyújt, akkor szigorú előírás, hogy a két típusú szolgáltatásnak térben és időben el kell különülnie egymástól. Mindazok akik a magánintézmények szolgáltatásait kívánják igénybe venni, azt külön anyagi ráfordítással tehetik meg”.

A belügy válaszában azt írta, hogy a betegek ellátásához hozzátartozik a rehabilitáció, valamint a szövődmények követése és kezelése is, „így a folyamatból részelemek nem ragadhatók ki, mert ezzel teljes mértékben átláthatatlan viszonyok alakulnának ki”. Vagyis: a magánegészségügyben továbbra sem fogadják el a TAJ-kártyát, mert kavarodást okozna.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!