szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az EB szerint ha Magyarország módosítani akar a szankciókon, vagy el akarja törölni azokat, akkor erről a 26 tagállamot kell meggyőznie.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

1,4 millió magyar töltötte ki a kormány az Oroszország elleni szankciókról szóló nemzeti konzultációját, a kitöltők 97 százaléka pedig elutasítja a szankciókat. Az Euronews tudósítója Brüsszelben, az Európai Bizottság sajtótájékoztatón érdeklődött arról, hogy az EU hajlandó-e teljesíteni a felmérésben résztvevők akaratát és visszavonják-e az Oroszország elleni szankciókat.

 

A nemzeti konzultáció alapján csak a magyarok 17,5 százaléka utasítja el a szankciókat

A következő hetekben a csapból is az fog folyni, hogy a magyarok 97 százaléka elutasította a brüsszeli szankciókat az oroszbarát nemzeti konzultáción. Csakhogy mindössze két számításból kiderül, hogy valójában alig minden hatodik választópolgár ellenzi a korlátozásokat.

Peter Stano szóvivő közölte: értesültek a nemzeti konzultáció eredményéről, valamint a résztvevők alacsony számáról is, majd emlékeztetett arra, hogy az összes szankciós döntést a tagállamok hozzák meg – egyhangúlag.

Stano kiemelte:

a szankciók felülvizsgálata, módosítása, valamint újabb szankciók kivetésének lehetősége is a tagállamok kezében van.

Majd hozzátette: ha Magyarország módosítani akar a szankciókon, vagy el akarja törölni azokat, akkor erről a 26 tagállamot kell először meggyőznie. Azonban jelenleg Magyarország az egyetlen olyan uniós tagállam, ami a szankciók eltörléséért kampányol.

Már biztos, hogy 2,7 milliárd forintnál többe került a Nemzeti Konzultáció

És ebben csak az összekészítés, a postázás és a nyomdai költségek vannak benne, a plakátkampányról, Youtube-os, valamint Facebookos hirdetésekről, más platformokon sugárzott reklámokról egy szó sem esett még.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!