Négy végzetes hiba az önéletrajzban
Soha ne vallja be a HR-esnek, ha túlképzett!
Egy magasan képzett munkavállaló akár az egész cég motorja is lehet. Tudása, tapasztalata ösztönzőleg hat a kollégákra és a vezetőkre egyaránt. A HR-esek mégis sokszor veszélyesnek tartják a túlképzett álláskeresőket, így gyakran be sem hívják az interjúra. Mi a különbség "tapasztalt" és "túlképzett" munkavállaló között? Miként győzheti meg a pályázó a HR-est arról, hogy esélyt adjon a bemutatkozásra?
Hét gyilkos hiba a motivációs levélben
Legyen bármennyire lenyűgöző - kifogástalan formájú, kiváló tartalmú - önéletrajza is az álláskeresőnek, biztosan elbukik, ha motivációs levelében hibát hibára halmoz. Milyen bakik miatt landol leggyakrabban a szemeteskukában a pályázati anyag? Mit gondolnak erről maguk a kiválasztással foglalkozó szakemberek?
Érdekel, milyen a jó referencialevél?
Szakemberek szerint ma már minden eszközt be kell vetniük a munkavállalóknak, ha új állást szeretnének. Referencialistára vagy referencialevélre azonban többnyire már csak akkor gondolnak az álláskeresők, ha az a megpályázott pozícióhoz feltétlenül szükséges. Mikor érdemes megszerezni az ajánlást volt főnökünktől? Papíron vagy online?