szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ebben a hónapban széles a választék témákban: az ipari parkoknak, az innovatív vállalkozásoknak és a kutatás-fejlesztésben érdekelteknek is maradt még forrás a tematikus pályázatokban. Nem is emelünk ki egyet, inkább összefoglaljuk a sokszínű lehetőségeket.

Pályázatblog
Még több pályázat és tippek a nyeréshez itt!
A Közép-magyarországi régióban szeptember 15-ig, a Dél-dunántúlon szeptember 30-ig még pályázhatnak az ipari parkok az uniós forrásokra. A KMOP 1.5.3/A, B, C, D-ben összesen 3,7 milliárdos forrás áll rendelkezésre (ebből inkubátorházak is részesülhetnek), projektenként 50-500 millió közötti összeggel, ami maximum 30 százalékát fedezheti a költségeknek. A DDOP 1.1.1 teljes kerete 3,3 milliárd forint, de itt nagyobb (50 százalékos) az intenzitás, és 5-600 millió közötti az elnyerhető összeg.

K+F+I

A piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenységet támogató GOP 1.1.1 és KMOP 1.1.1 szeptember 22-ig pályázható. Az elnyerhető összeg 50-300 millió közötti, a keret GOP-ban 6, KMOP-ban 1,5 milliárdos, ami valamivel kevesebb a tavalyi összegeknél. Azokat anno mindkét pályázat esetében túljegyezték, eddig 44 GOP-os és 18 KMOP-s nyertes pályázat van a tavalyiak közül, és a keret ki is merült. Idén a KMOP megint nagyon népszerű, az eddig beadott 14 darab projekt forrásigénye 1,7 milliárdnyi. A GOP-ban még több a szufla, ott 12 darab pályázó kért eddig 1,2 milliárd forintot. 

A vállalati innováció támogatását célozza a GOP 1.3.1/A és KMOP 1.1.4, melyet szeptember 30-ig lehet beadni. A GOP-ban 14 milliárdos a keret, a KMOP-ban 3,5 milliárdos (mindkettőnél projektenként 25-250 millió). A GOP keretéből az előző körben nagyon sok pénz megmaradt, 59 pályázó mindössze 3 milliárd forintot nyert. Jellemző, hogy a KMOP-ben ugyanennyien 3,5 milliárdot vittek, ami viszont a teljes keret hasznosítását jelentette. Az idei érdeklődésről egyelőre annyit lehet tudni, hogy mindkét kiírásban 1-1 pályázó áll egyelőre sorban 44 illetve 37 milliós forrásigénnyel, ami a többiekre nézve elég jó pénzszerzési esélyeket jelent.

Klaszterek

Az augusztus végén történt módosításnak köszönhetően végül egy hónappal tovább, szeptember 30-ig lehet jelentkezni a klaszteres pályázatra a Dél-Alföldön. A DAOP 1.2.1 keretösszege 590 millió forint, 10-40 milliós egységenként pályázható, de minimális támogatás esetén akár 80 százalékos is lehet a támogatás aránya. Ha az eddig beadott 4 pályázat nyertes is lesz, még mindig több mint 500 millió forint vár gazdára. A mai napig az észak-alföldiek 800 milliós kerete úgy néz ki, elkelt, a Kelet-Dunántúlon pedig még marad is pénz, 750-ből mindössze 480-at vinnének el a pályázók.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!