szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kis-és középvállalkozásokat befogadó vállalkozói csarnok építését kezdte meg Pákozd határában a 100 százalékos magyar tulajdonú Unione-C Ingatlanfejlesztő és Beruházó Kft. projektcége, az M7 Ipari Park Kft; a 370 millió forintos beruházást a Közép-dunántúli Regionális Operatív Program pályázatán nyert mintegy 161 millió forint európai uniós támogatással valósítja meg.

A 2000 négyzetméteres csarnok, valamint a hozzátartozó 500 négyzetméteres irodarész csütörtöki, szimbolikus alapkőletételén Kokas Ferenc, a beruházó képviselője elmondta: a projekt keretében kiszolgálóhelyiségeket is létesítenek, elvégzik a teljes közművesítést, valamint kiépítik az épülethez vezető utat.

A július elejére elkészülő létesítmény 75 százalékát már bérbe adták. A vállalkozói csarnok körül kialakuló ipari park területén pedig további 13 hektár, közművesített ipari parki beruházás elsősorban a környéken megtelepedett multinacionális vállalkozások kis- és középvállalkozó beszállítói számára kínál lehetőséget a letelepedésre, a fejlődésre és versenyképességük növelésére.

A pákozdi önkormányzat további beruházások ösztönzése érdekében kedvező adózási környezet megteremtésével járul hozzá a beruházás sikeréhez, a betelepülő vállalkozásoknak ugyanis csak helyi iparűzési adót kell fizetniük.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!