Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ismerős a turista, akinek semmi sem jó? Összegyűjtötték a legszörnyűbb kritikákat, amiket strandok, szállodák és világhírű helyek kaptak.
A hullámok eltakarják a köveket a tengerben – panaszolta egy turista az angol Lusty Glaze strand Facebook-lapján. Mint írta, beütötte a lábát, mert a strand üzemeltetői nem tettek semmit, hogy látni lehessen a köveket a víz alatt.
Miután már több százan jelezték, hogy még a strand vezetői sem tudják arrébb tenni a tengert, a Guardian nekilátott, hogy megkeresse a legszörnyűbb kritikákat, amiket turisták a Facebookon és a TripAdvisoron írtak. Úgy tűnik, tényleg van, akiknek semmi sem jó. Ilyen egy csillagos értékelések érkeztek például:
„Mikor jönnek elő a delfinek?” (egy angol tengerparti strandnál)
„Túl meredek és túl magas” (Nagy-Britannia legmagasabb hegyénél)
„Semmi különös” (a Grand Canyon)
„Amikor Indiában nyaraltam, undorító volt, hogy majdnem minden étterem curryt használt. Egyáltalán nem szeretem a csípős ételeket.”
„Be kellene tiltani a topless napozást a strandon. Az egész nyaralást tönkretette, hogy a férjem egész nap más nőket nézett.”
„Túl sok homok volt a tengerparton.”
Máskor a túl jó értékelésből is baj lehet: Lecce bírósága épp most ítélte kilenc hónap börtönre és nyolcezer euró bírságra a PromoSalento idegenforgalmi marketingoldal tulajdonosát. A férfi azzal keresett meg idegenforgalmi cégeket, hogy pénzért hajlandó számukra kedvező, az üzletmenetet fellendítő beszámolókat írni a TripAdvisorra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.