szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tulajdonviszonyok változása szóba került az idei háromnegyed évi gyorsjelentés tájékoztatóján is.

A Richter első 3 negyedévi eredményeiről szóló jelentést Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója online sajtótájékoztatón ismertette, ahol kiderült, a tőzsdei cég üzleti mutatóira nem hatott a koronavírus.

Elhangzott, hogy rekordbevételt, 416 milliárd forintot ért el a cég idén, az első 9 hónapban. A vezérigazgató úgy fogalmazott, hogy ez dinamikus, nagyjából 13 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest. A bővülés nagyját, mintegy 15 százalékát a gyógyszergyártás adta januártól szeptemberig. A Richter forgalma Magyarországon 30 milliárd forint volt. A bevételnövekedést segítették a devizaárfolyam-változások, illetve a forint gyengülése – hangzott el.

Az árbevétel 137,7 milliárd forintra emelkedett a harmadik negyedévben, ami mind a második, mind pedig az előző év azonos negyedévéhez képest növekedést jelent.

A főbb mutatók közül

  • a bruttó fedezet 78,3 milliárd forintot ért el a július-szeptemberi negyedévben,
  • az üzleti tevékenység eredménye 29,96 milliárd forint,
  • az adózott eredmény pedig 23 milliárd forint lett.

Ha az év első 9 hónapját vesszük, akkor 84 milliárd forintos adózott eredményt ért el a társaság, ami 36 százalékkal több az előző évi szintnél.

A tájékoztatón szóba került a koronavírus járvány is: Orbán Gábor arról beszélt, hogy a vírushelyzet összességében negatívan hatott a gyógyszerpiacra, egyebek között azért, mert csökkent az orvos-beteg találkozók és az orvoslátogatások száma.

Elhangzott, hogy az állam odaadta a vállalat 10 százalékos részvénycsomagját a Mathias Corvinus Collegium alapítványának, a Tihanyi Alapítványnak. Ezzel kapcsolatban Bogsch Erik, a Richter operatív elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy szomorú és csalódott, amiért lecsökkent a meghatározó erős állami részesedés. Arra az újságírói kérdésre, hogy mennyire lett kitett a cég a nemzetközi felvásárlásnak az új tulajdonviszonyok miatt, Orbán Gábor most úgy választolt, egyelőre nincs okuk feltételezni a felvásárlást, az alapítvány vezetői megerősítették, hogy

nem áll szándékukban értékesíteni ezeket a paketteket

– fogalmazott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!