szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt MNB-alelnök azt állítja: fenyegető üzenetet kapott miatta a bank a kormánytól.

Ellenzéki előválasztás
Az ellenzék jelentős része a 2022-es parlamenti választáson a saját esélyeit növelő új, demokratikus intézményként tekint az előválasztásra – ugyanezt a kormány és a Fidesz “Gyurcsány-show-nak" és “bohózatnak” tartja. Az előválasztáson dől el a 106 egyéni körzetben legesélyesebbnek tűnő ellenzéki képviselőjelölt személye és így választják ki az Orbán Viktor kihívójaként fellépő közös miniszterelnök-jelöltet is. Az előválasztás fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Lemondott a KBC bankban betöltött igazgatósági tagságáról Király Júlia. A közgazdász azt közölte: azt követően ajánlotta fel lemondását, hogy a kormány „fenyegető üzenetet” küldött a K&H bankot tulajdonló KBC vezetésének személyével kapcsolatban, mert megjelent azon a szabadtéri sajtótájékoztatón, ahol Karácsony Gergely bejelentette: visszalép az előválasztás második fordulójában Márki-Zay Péter javára. Király két nappal később Márki-Zay nagygyűlésén fel is szólalt, kiállva a hódmezővásárhelyi jelölt mellett. Mint most közölte: közéleti szerepvállalását előre jelezte a bank vezetésének, biztosítva, hogy civilként áll ki, nem kíván politikai szerepet vállalni, sem a bankot említve fellépni.

Király Júlia a kilencvenes évek elején a Fidesz gazdaságpolitikai szakértője volt, később több kereskedelmi bankban vállalt vezető szerepet, a kétezres évek elején ő vezényelte le a Postabank privatizációját. 2007-2013 között a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és a Monetáris Tanács tagja volt, innen mandátuma lejárta előtt néhány hónappal, Matolcsy György kinevezése után távozott. Nem sokkal később került be a K&H belga tulajdonosának, a brüsszeli székhelyű KBC Group igazgatóságába.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!