szerző:
Bari Máriusz
Tetszett a cikk?

Újraéled egy mozifilm erejéig az az újszerű, meglepetésekkel teli vizuális világ, amelyet az MTV vezetett be a kilencvenes évek elején. A linzi Ars Electronica fesztivál díjnyertes Codehunters rövidfilmjéből egész estés játékfilm születik, adta hírül a Twitch hírportál.


A világ legnagyobb digitális művészeti rendezvényén, a hagyományosan Linzben megrendezett Ars Electronica fesztiválon nyert tavaly díjat számítógépes grafika és film kategóriában Ben Hibon Codehunters c. alkotása, amely eredetileg az MTV Asia számára készült. A Blinkink produkciós cég 2006-os alkotása kultikus alkotássá nőtte ki magát az animációs filmek világában, bár története nem igazán emelkedik ki a zsáner többi alkotása közül - még az emberek DNS-ének közvetlen manipulációjára képes főszereplő is lassan bevett elemnek számít a cyberpunk vagy biopunk filmekben és regényekben.


A poszt-apokaliptikus világban játszódó, egy zsarnoki uralom ellen küzdő kalandorok csatája a kezdeti hatperces rövidfilmből teljes estés alkotássá növi ki magát, a híresztelések szerint két a filmért felelős két producer Roy Lee (The Ring) és Steve Barnett (300) lesz, a rendezésért pedig az eredeti rövidfilmet is összefogó Ben Hibon lesz felelős. A hírek szerint a mozifilm élő szereplőkkel készül majd, egyelőre nem tudni, a rövidfilmet meghatározó grafikai megoldások és hangulatvilág milyen szinten jelennek meg benne.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bari Máriusz Kult

Mai korok feltalálói: előre a gőzgépekhez! - Videókkal

Már a Boston Globe és a Wall Street Journal is felfigyelt Richard Nagyra, arra a magyar származású amerikai fiatalemberre, aki modern számítógépeknek kölcsönöz gőzgépszerű külsőt. A steampunk nevű trend a gőzkorszak esztétikáját ötvözi a modern technikával, ihletői között Jules Verne és Thomas Alva Edison is megtalálható. Az új jelenségre már Hollywood és a számítógépes játékipar is lecsapott.

hvg.hu Kult

Földöntúli moraj Linz utcáin

Az osztrák iparváros központjában egy templom elé telepített mesterséges plázs és egy több mint tizenkétezer látogatót vonzó turistautca között morog vészjóslóan az idei év egyik legígéretesebb médiaművészeti munkája. Pablo Valbuena munkája legalább annyira árulkodik a madridi avantgarde ötletességéről, mint a számos katonai és orvosi fejlesztés mögött álló technológiáról, az úgynevezett kibővített valóságról.

Bari Máriusz Tech

Európai úriemberek a romlottság korában

Az internet egyik legújabb és legígéretesebb trendje a gőzgépeket és a 19. századi külsőségeket halmozó steampunk. Ennek egyik kulcsfigurája, a magyar származású Richard Nagy, ismertebb nevén Datamancer nyilatkozott a hvg.hu-nak.

Bari Máriusz Kult

Mostanában minden hipertext

Ezúttal médiakutatással, ipari kémkedéssel, a technológia kulturális hatásaival, emergens jelenségekkel és ezoterikus harcművészetekkel foglalkozik William Gibson, a cyberpunk pápája. Kilencedik, Spook Country című regénye augusztus 7-től kapható Amerikában.

hvg.hu Kult

Nincs spermiumverseny, van polarizált üveg - Videókkal

Agyhullámmal formáltak szobrokat, lélegzetükkel írattak kalligráfiát a hvg.hu munkatársai a digitális kortárs művészet legnagyobb seregszemléjén, a linzi Ars Electronica fesztiválon. Adott azonban a kérdés, mi marad az asztalon a hasonló technikai bravúrok nélkül? Mi adja meg a művészet számára a fő csapásirányt: test, társadalom vagy technológia?