szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az aktivista akcióiról is ismert Gulyás azt mondta hvg.hu-nak, aktuális terveinek lesz olyan része, ami „érinti a publikumot”. A Krétakör Alapítvány költözik és új korszakot kezd, de Schilling Árpádot ugyanúgy támogatja. Gulyást az eddigi produkciós vezető, Potyondi Linda váltja.

Más terveim, ambícióim vannak, ezért hagytam ott az ügyvezetést. Nincsen mögöttes konfliktus vagy nézeteltérés. Amint – körülbelül február vége, március eleje – körvonalazódik pontosan, mit fogok csinálni, az úgyis publikus lesz.” Kérdésünkre azt mondta, a váltásnak nincs köze a Humán Platform-os szerepvállalásaihoz vagy az aktivista munkákhoz. A váltás egy ideje már a levegőben volt, nem lepett meg senkit.

Pataky Zsolt

Gulyás volt az arca szeptemberben indult +1-nek  is, a Krétakör – saját definíciója szerint – „online politikai hírműsorának” is. A videósorozat folytatódni fog, de már nem a Krétakör berkein belül. Gulyás azt mondta, valószínűleg ő marad a +1 arca, de „hogy milyen formában folytatódnak az adások, még kitalálás tárgya”.

A Krétakör (korábban színház, civil szervezet, majd alapítvány) hét év után a IX. kerületből most az V. kerületbe költözik, egy kisebb irodába. Az eddigi, nagyobb Bázissal szemben az új helyen már nem dolgoznak bent átmenetileg a projektenként kapcsolódó csoportok.

"Főleg az irodafunkcióknak fog megfelelni az új hely, februártól onnan dolgozunk. Most hagyunk magunknak kis időt, hogy minden lecsengjen, amiben eddig pörögtünk, de vannak terveink az évad második felére. Árpádnak áprilisban lesz például bemutatója a budapesti Katona József Színházban, folytatódik a Lúzer a Trafóban” – mondta a hvg.hu-nak Potyondi Linda.

Az alapítvány új korszakában, 2015-től a „nemzetközi társadalomfejlesztésre fókuszál” majd. Ez azt jelenti, hogy más, hozzájuk hasonlóan működő – vagyis színházzal és társadalmi aktivizmussal  egyszerre foglalkozó – csoportokkal igyekeznek felvenni a kapcsolatot. A Bázis január 30-án zár be. A záróbulit a Facebookon hirdetik meg, január 16-17-én pedig a régi bútorokból vásárt tartanak.

 A Krétakör 2014-ben indított közösségi finanszírozás kampányt, amivel magánadományokból 2,5 millió forintot, vállalati támogatásból pedig tízmillió forintot gyűjtöttek össze. Gulyás Márton a Krétakör Tumblr oldalán  köszönt el. A szöveget az alábbiakban változtatás nélkül közöljük:

"2008-2014. Ebből 4 és fél év ügyvezetőként. Lesz, akinek a szeretett, közélet-semleges(nek gondolt) Krétakör leépülése, lesz akinek a szeretett, közéletbe belebuzult(nak gondolt) Krétakör létrejötte lesz a legfontosabb ebből az időszakból. Mindkettőben volt, van felelősségem. Kamaszkoromban elérhetetlen álomnak tűnt, hogy valaha is a Krétakörben dolgozzak, mára ez olyanná vált, mint a levegővétel. Kicsit a környezetemnek is. Nincsenek nagy szavaim: alakítója lehettem a magyar előadóművészet egyik legjelentősebb műhelyének egy kiemelten jelentős időszakában (volt olyan időszaka az elmúlt 20 évből, amelyik nem az?)”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!