Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szív működését szinte minden gyógyszer befolyásolhatja, bármilyen panasz kezelésére is használjuk - a különböző orvosi szakterületek képviselői számára egyaránt tanulságos megállapítás az Európai Szívgyógyász Társaság müncheni kongresszusán hangzott el.
Hamarabb halnak meg azok az emberek, akik nem érzik úgy, hogy érdemes élni az életet; a megnövekedett halálozási kockázatot esetükben szív- és érrendszeri betegségek, illetve külső tényezők (leginkább öngyilkosság) okozzák - állapította meg japán kutatók tanulmánya.
A lakosság 15 százalékát, s köztük háromszor több nőt érint, mint férfit. Többek között az elhízás, a cukorbetegség, a tartós stressz, de az állandó fogyókúra is növeli előfordulását, így jó esély van arra, hogy az epekövesség is igazi népbetegséggé váljon.
A bőr alá beültetett defibrillátor első elektromos lökése, azaz a páciens első automatikus újraélesztése után hatszor nagyobb a halál valószínűsége - állapították meg amerikai kutatók.
Az egyik legnehezebben kezelhető tumor, a hasnyálmirigyrák és egy agresszív agydaganat, a glioblasztóma génváltozatait térképezték fel amerikai kutatócsoportok. Az amerikai Science és a brit Nature tudományos folyóiratok eheti számában megjelent tanulmányok mérföldkövet jelenthetnek a rákkutatásban.
A szemlencse elszürkülésével járó, fájdalommentes, fokozatos látásromlással járó betegség a leggyakoribbnak tekinthető szemet rontó kór. Főleg a 65-75 év közöttieket érinti – ebben az időszakban majdnem minden második ember szenved tőle -, 75 év felett még tovább nő a szürke hályoggal érintettek tábora.
Úgy tűnik, valóban jó oka van annak, hogy a kávé és a cigaretta általában kéz a kézben járnak. A Kansas Állami Egyetem pszichológiai tanszékének kutatásai szerint a nikotin ereje abban rejlik, hogy erősíti az örömérzetet. Így annak a dohányosnak, aki szeret kávét inni, a nikotin hatására még jobban esik a kávé.
Nem találtak összefüggést az autizmus és a kombinált kanyaró-mumpsz-rubeola védőoltás alkalmazása között amerikai kutatók, akik megismételtek egy korábbi, ilyen kapcsolatot feltételező tanulmányt. A szakemberek remélik, hogy a megállapítás növeli a három gyerekbetegség elleni oltási hajlandóságot.