szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A jelentős mennyiségű gabonapehely és magnézium fogyasztása csökkenti a 2-es típusú cukorbaj kockázatát - mutatták ki német kutatók.

Egy kilenc éven át tartó, összesítő vizsgálatból, amelynek során kilenc gabonapelyhes és nyolc magnéziumos vizsgálatot elemeztek, mintegy 25 ezer 35-65 év közötti felnőtt adatait elemezve, az derült ki, hogy a nagy mennyiségű gabonapehely 33 százalékos csökkenéssel, a magnézium pedig 23 százalékos mérséklődéssel jár. A zöldség- és gyümölcsfogyasztás az összesítő vizsgálat során ebben az összefüggésben hatástalannak bizonyult. 
 
A cukorbetegségnek két fő fajtája ismeretes. Az 1-es típusú gyermek-, vagy serdülőkorban lép fel, s ilyenkor a szervezetben kevés az inzulin, vagy egyáltalán nincsen. A 2-es típusú felnőtt-, vagy időskorban alakul ki, s fő jellemzője, hogy a hasnyálmirigy ugyan termel inzulint, de a szervezet nem tudja felhasználni. A cukorbetegségek mintegy 90 százaléka ebbe a típusba tartozik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Diabétesz és Parkinson-kór ellen is jó a kávé

A kávé nem csak élénkít, de mérsékelt fogyasztása segít megelőzni a cukorbetegséget és a Parkinson-kórt is a Deutsche Medizinische Wochenzeitschrift című német szaklapban megjelent tanulmány szerint.

MTI Plázs

Megelőzhető a diabéteszes vakság

A novembert a Diabéteszes Szembetegségek Hónapjának nevezték ki az Amerikai Szemészeti Társaság szakemberei, hogy a cukorbetegségnek a szemet érintő szövődményeire hívják fel a lakosság figyelmét - olvasható a Mayo Klinika honlapján.

MTI Plázs

Műtét után gyakoribb a fertőzés a diabéteszeseknél

Cukorbetegeknél az átlagnépességhez képest gyakrabban fordul elő, hogy egy-egy műtét után nehéz a felépülés, fertőzések lépnek fel, mindez azonban elkerülhető volna, ha operáció előtt pontosan beállítanák a beteg vércukorszintjét.