szerző:
Medipress
Tetszett a cikk?

Az új ráncfeltöltő anyag, a ráncok kialakulásáért felelős izmokhoz vezető idegimpulzusokat gátló Dysport (abotulinumtoxinA) jelentősen csökkentette a szemkörnyéki ráncok számát - derült ki a plasztikai sebészek bevonásával a Texasi Egyetem egészségügyi központja által készített felmérésből.

Rod Rohrich, a központ plasztikai sebészetének főorvosa, a tanulmány egyik szerzője szerint a Dysport biztonságos és hatékony a ráncok ellen, azonban adagolását az arc izomtömegének különbözősége miatt egyénre kell szabni. A szer nőkben hatékonyabb, afroamerikai páciensek esetében hosszabban és jobban hat, azonban 65 év felett csökken a hatékonyság.

Az FDA által jóváhagyott vizsgálatban 816 páciens vett részt 27 amerikai centrumban, valamennyiüknek Dysportot vagy placebót fecskendeztek be az arc öt pontján különböző mennyiségekben. Ezután a résztvevők 14 napig naplót vezettek tüneteikről, továbbá független vizsgálók öt hónap alatt hat alkalommal értékelték az eredményeket.

A szert kapott pácienseknél saját bevallásuk szerint 87 százalékában csökkentek a ráncok, míg a kontrollcsoportban csak 5 százalékkal (külső értékelők szerint ez 85, illetve 3 százalék volt). A Dysport akár 24 óra alatt kifejtette hatását, az átlag négy nap volt. A legkisebb arcizom-tömeggel rendelkezőknél tapasztalták a legerősebb választ, a legnagyobb arcizomtömeg esetén pedig a leggyengébbet.  „A ráncokat létrehozó izmok mérete és használata egyénenként különbözik, ezért a páciens arca alapján kell egyénre szabni a kezelést” – mondta el Rohrich.

A tanulmány a Plastic and Reconstructive Surgery folyóirat honlapján olvasható, nyomtatásban is hamarosan megjelenik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Botoxszal gyógyítható a migrén?

A botulinum toxin - közismert nevén botox - injekció segíthet megelőzni a migrént azoknál a betegeknél, akik rendszeres, a szájon át szedhető gyógyszerek által alig-alig kezelhető migrénes rohamban szenvednek - állítják amerikai kutatók.

MTI Plázs

Hatszáz megbetegedés, 28 haláleset Botox-injekciók miatt

Az Európai Gyógyszerügynökség felmérése szerint az évek során több mint hatszáz olyan eset fordult elő, amikor Botox-injekciókban részesült személyeknél komoly negatív hatások léptek fel, huszonnyolcan közülük meghaltak.

Medipress Plázs

Milyen mellékhatásokat okozhat a botox?

Az Egyesült Államok Élelmiszer és Gyógyszerengedélyezési Hivatalának (FDA) jelentései szerint a Botox Cosmetics termékei számos nem kívánt mellékhatást okozhatnak, köztük súlyos légzési elégtelenséget és bizonyos esetekben halált is.

Medipress Plázs

Botox: az egész testben szétterjedhet

A The Journal of Neuroscience szaklap legfrissebb számában megjelent tanulmány szerint kutatók arra az eredményre jutottak, hogy a plasztikai sebészetben népszerű, ránctalanítóként alkalmazott botulinum toxin - ismertebb nevén a botox - miután azt a bőrbe befecskendezték, elvándorolhat a szervezetben a központi idegrendszerbe.