szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

A kutatásból kiderült, hogy a jövedelem nagysága sokkal jobban korrelál a boldogsággal, mint azt korábban feltételezték.

A kutatásból kiderült, hogy a jövedelem nagysága sokkal jobban korrelál a boldogsággal, mint azt korábban feltételezték. Legalábbis a boldogság egy formája. A szociológusok ugyanis kétfajta boldogságot különböztettek meg felmérésükben: az egyik az „élettel való elégedettség”, a másik pedig „az élet élvezete”. A temérdek válaszból az jött ki, hogy az elégedettség érzéséhez nagyon is kell a pénz, a magasabb jövedelműek ugyanis sokkal elégedettebbnek tartották magukat szegényebb társaiknál. „Az emberek Togóban és Dániában is ugyanúgy azt gondolják, hogy a jó élethez kell a pénz és az anyagi jólét” - mondta a Washington Postnak Daniel Kahneman pszichológus professzor, akit ez eléggé meglepett.

Boldogít, de nem tesz teljessé

Ez viszont korántsem jelenti azt, hogy a pénz mindent jobbá tesz. A tanulmány megállapította, hogy az érzelmek, az élet élvezete csak minimálisan függ a jövedelem nagyságától. Nevetés, öröm, kapcsolatok, család, barátok – ha ebben mérjük a boldogságot, akkor ehhez aligha van köze a pénznek. Kahneman szerint az egész kutatás legnagyobb tanulsága az, hogy korábban nem gondolták volna, hogy az élet racionális fejjel való értékelése, és a valóságban megélt érzelmi jólét ennyire különállnak egymástól. Ha tehát másokhoz viszonyítjuk magunkat, ott a vagyon, a jövedelem a legfontosabb, de ha a saját belső életünket, belső boldogságunkat nézzük, akkor a pénz már jóval kevésbé számít.

A magyarok helyzetéről és a kutatás további részleteiről a burzsujblog oldalán olvashat, kattintson!

Ilyen változáson mennek át a húgyutak és a női szervek a menopauza alatt

Ilyen változáson mennek át a húgyutak és a női szervek a menopauza alatt

Egy napja várnak Madridban a Wizz Air budapesti járatának utasai, mert villám csapott a repülőgépbe

Egy napja várnak Madridban a Wizz Air budapesti járatának utasai, mert villám csapott a repülőgépbe

Akkor hívja Franciaországba a világ tudósait Macron, amikor Trump hadat üzent az egyetemeknek

Akkor hívja Franciaországba a világ tudósait Macron, amikor Trump hadat üzent az egyetemeknek

Rendben van az, hogy ilyen sokszor kell kimenni? Tabuk nélkül a vizeletürítés problémáiról

Rendben van az, hogy ilyen sokszor kell kimenni? Tabuk nélkül a vizeletürítés problémáiról