szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Felfújás közben kipukkadt az észak-tajvani Taojüanban egy óriás gumikacsa, Florentijn Hofman holland művész 18 méteres magas sárga játékállata egy november 10-ig tartó helyi képzőművészeti fesztiválon.

A százezreket vonzó látványosság a 6,3-as erősségű csütörtöki tajvani földrengésnek esett áldozatául: a rengés áramszünetet okozott, amelynek következtében leállt a kacsaszobrot tápláló légszivattyú, a gumikacsa pedig kezdett leereszteni. Az újrafelfújására tett pénteki kísérletek közben az erős széllökések miatt a gumiállat fara kipukkadt, ezért a szervezők a kacsakiállítás felfüggesztése mellett döntöttek.

Mivel a mintegy 10 millió forintba kerülő műalkotás megjavítása hét-tíz napig is eltarthat, Taojüan megye vezetése úgy döntött, hogy a dél-tajvani Kaohsziung várostól kéri kölcsön annak óriás gumikacsáját. Az ottani polgármester segítőkésznek mutatkozott, és közölte, hogy néhány napra ingyen kölcsönadják a saját kacsájukat, sőt segítenek a taojüani példány megjavításában is.

Az óriás gumikacsa hatalmas tömegeket vonzó látványosság Tajvanon: Taojüanban napi 100 ezer érdeklődő kereste fel október 26-i felállítása óta, Kaohsziungban pedig az ottani gumikacsa egy hónapig tartó kiállítása alatt 4 millió látogatót vonzott és 1 milliárd tajvani jüan (7,5 milliárd forint) üzleti hasznot hozott. A dél-tajvani óriáskacsa leeresztve hever és karbantartás alatt áll Kaohsziungban azóta, hogy szeptemberben a közelgő Uzagi tájfun elől a szárazföldre menekítették.

Florentijn Hofman vízen úszó installációjából több, különböző méretű példány is készült, a 16,5 méter magas eredeti 2007 óta tartó világkörüli útján a világ kilenc országának 13 nagyvárosában fordult meg, május óta Hongkongban állomásozik.

Nem engedné a rendőrség Hadházy Ákost az Erzsébet hídra

Nem engedné a rendőrség Hadházy Ákost az Erzsébet hídra

Lövöldözés volt egy floridai egyetemen, egy ember meghalt és legalább hatan megsérültek

Lövöldözés volt egy floridai egyetemen, egy ember meghalt és legalább hatan megsérültek

Látta, hogy baj lesz, az Instagram és a WhatsApp eladását fontolgatta Mark Zuckerberg

Látta, hogy baj lesz, az Instagram és a WhatsApp eladását fontolgatta Mark Zuckerberg

Elértünk arra a pontra, ahonnan MI-ügynökök veszik át a mindennapokat. Mi következik most?

Elértünk arra a pontra, ahonnan MI-ügynökök veszik át a mindennapokat. Mi következik most?