szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az újonnan indult Google+ közösségi portál tagjai megnézhetik egy új alkalmazás segítségével a Facebook-profiljukat is a rivális oldalról. Ám az alkalmazást fejlesztő cég sem az adatvédelmi irányelveit, sem a felhasználási feltételeket nem publikálta, és a program úgy viselkedik, mint egy malware.

A Google+Facebook nevű fejlesztést múlt héten indította el a Crossrider nevű cég, és máris több mint százezer letöltést számlál. "Kevesebb mint egy nap alatt készültünk el vele. Ugyan nem tökéletes, de így is követni és frissíteni lehet a facebookos profilt, miközben a felhasználó a Google+ oldalán van" - mondta a cégalapító.

Több kudarcot követően a Google arra számít, hogy új közösségi portálja - amely már 10 milliósnál is népesebb - fel tudja venni a versenyt a 750 milliós tagságú Facebookkal. A legtöbb felhasználó azt szeretné, ha ismerőseik, fotóik és egyéb személyes információik egyszerűen átkerülnének a Facebookról, a világ legnépesebb közösségi oldalának szabályzata azonban ezt nem teszi lehetővé. Az ingyenesen elérhető izraeli fejlesztés révén viszont mindössze egy ikon révén elérhető lesz a Facebook a Google+ oldaláról.

"Szájt a szájton belül" - magyarázta a cég képviselője, hozzátéve hogy még javítani akarnak az alkalmazáson.

Bár a fejlesztés rövid idő alatt és mindenféle reklámfogás nélkül gyorsan népszerű lett, felmerült, hogy malware, azaz rosszindulatú számítógépes program. Legalábbis így viselkedik, és amint arra a gadgetsmagazine.com rámutat, az izraeli cég szerverein keresztülmennek a facebookozók adatai, ugyanakkor nincs nyoma a cégnél sem az adatvédelmi irányelveknek, sem a felhasználási feltételeknek, ami felettébb gyanús.  

GoogleFacebook
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Napi merítés

A Facebook nem bírja a magyar lájkokat?

Körülbelül egy hónappal ezelőtt kezdődtek a problémák a Facebook "Like" gombjával. Amennyire látszik, a probléma lokális. Legalábbis Amerikából nem jeleznek hasonló gondokat - olvasható a Webisztán blogon.