Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy átlagos háztartásban minden nap hat milligramm por hullik le négyzetméterenként: a mennyiség háromnegyede odakintről származik, többek között pollen, autógumi-morzsalék, az űrből származó kozmikus részecske vagy a sivatagból útra kelt ásványi elem.
Mexikóban csütörtök estére 300-ra nőtt azon betegek száma, akik bizonyítottan a H1N1 jelű influenzavírussal fertőződtek meg, és 12-re azoké, akik laboratóriumi vizsgálatok által igazoltan ebben a betegségben haltak meg - jelentette be az ország egészségügyi minisztere.
A hivatásos zenészekről és a Braille-írást olvasó vakokról ismert, hogy kezük gyakori és intenzív használata rendkívüli szenzomotoros képességek kifejlesztéséhez vezet, mi több, a kézért felelős agyterület megnagyobbodik. Most német kutatóknak először sikerült bebizonyítaniuk, hogy a folyamat fordítva is végbemegy: tehát ha nem használjuk a kezünket, kisebbedik az agy megfelelő területe, a tapintás pedig tompul.
Az emlősök napi ritmusa bonyolultabb, mint eddig feltételezték, a gének egy része ugyanis huszonnégy óránál rövidebb ciklust követ - erről az amerikai Pennsylvaniai Egyetem és a kaliforniai Salk Biológiai Intézet kutatói számoltak be.
Olyan génmódosulatokat talált egy nemzetközi kutatócsoport, amelyek elsőként hozhatók összefüggésbe az autizmussal - jelentették be a Nature, valamint a Molecular Psychiatry szaklapok legutóbbi számában.
Az őslénykutatás egyik legnagyobb elméletét kérdőjelezte meg Jim Fassett. Az amerikai paleontológus új leletekkel tudja bizonyítani, hogy nem az összes dinoszaurusz halt ki a kréta földtörténeti időszak végén, adott hírt a meglepő kutatásról az Examiner.
A Coloradói Egyetem két munkatársa szimulációval mutatta meg, mi is történne, ha belezuhannánk egy fekete lyuk belsejébe. Az örvénylő erők széttéphetnének minket, a fény eltorzulna körülöttünk, egyes bátor feltételezések szerint akár még egyszerre is lehetnénk az űr több pontján, írja a New Scientist.
Egy alaszkai kisváros 340 lakója az elsők között lehet, akiknek a klímaváltozás miatt kell hátrahagyniuk otthonukat. Az éves középhőmérséklet emelkedése miatt a partot borító jég elolvad, akárcsak az állandóan fagyott talaj (permafroszt), amelyen a városka elterül.
Extrém életformák lehetőségét vetik fel a Marson magyar kutatók eredményei, akik a vörös bolygó felszínéről készített felvételeken a sarkvidékek dűnéin folyékony vízrétegre emlékeztető alakzatokat azonosítottak.
Nem pontos a sertésinfluenza elnevezés az immár igazoltan emberről emberre terjedő új, A típusba tartozó influenzatörzs megnevezésére, amely a hivatalos jelölés szerint: A/Kalifornia/04/2009 - közölte Melles Márta, az Országos Epidemiológiai Központ főigazgatója kedden.
Hiába terjed a pánik szerte Amerikában és a világban, nem fogunk meghalni, ha valaki letüsszent minket az utcán. A WHO és CDC egészségügyi szervezetek, valamint az ÁNTSZ hivatalos információiból állítottuk össze a tudnivalókat, amelyekből kiderül: a sertésinfluenza lehet súlyos, de a Twitter-féle közmédiában mégis jobban terjed a kór, mint az emberek között.
Első alkalommal fejlesztettek ki olyan növényt, amely egynél több vitamint állít elő. Az új, génmódosított kukorica bétakarotint, aszkorbátokat és folsavat termel - közölte az amerikai tudományos akadémia lapja, a PNAS legutóbbi száma.
A sertésinfluenza Magyarországon sem ismeretlen, a hazai ólakban a '70-es, '80-as években előfordult, de emberi megbetegedéshez nem vezetett - mondta a Népszabadságnak Tanyi János, a Debreceni Egyetem professzor emeritusa.
Nem a sertésektől és nem a sertéshústól lehet sertésinfluenzát kapni, a betegség cseppfertőzéssel emberről emberre terjed - közölte a Mexikóból kiindult megbetegedések kapcsán Tóth Péter debreceni kutató, a Mangalicatenyésztők Országos Egyesületének elnöke. Nincs teljesen igaza.
Több tízezer ember betegedett meg a balesetet követően, a fertőzött zónát pedig bizarr mutánsok lakják. A tragédia következményeit sokszor túlzóan tüntetik fel. Lássuk, melyek a leginkább kiszínezett mítoszok Csernobilt illetően.