szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az internet a világ óriási képes/hangos/zenés/szöveges könyve, sok-sok milliárd oldallal. Elképzelhetetlen, hogy ne forduljanak elő ismétlések ezeken a lapokon, hol akaratlanul, ám az esetek többségében szándékosan másolva, lopva a tartalmakat.

A plágium – kissé sarkítva – szinte egyidős az első kőtáblával: amióta írott tartalom létezik, sokan merítenek szívesen mások ötleteiből, gondolataiból, papírra vetett, képernyőn megjelenő soraiból – írja a Techline. Áttekinthető számú alkotás kapcsán a plágium viszonylag egyszerűen tetten érhető és leleplezhető, s megvannak a jogi eszközök a törvénysértő állapot orvoslására.

De mi a helyzet az internettel, s annak milliónyi oldalával? Hiszen ha valami, a világháló igazi melegágya a plágiumnak, elég egy egyszerű „Copy/Paste” s máris egy másik weboldalon lehet villogni a tartalmakkal.

A cikk folytatásáért kattintson az alábbi linkre!
Tovább>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Folk György (hvg.hu) Tech

Plágium és netes forráshasználat viszonya

Legyen szó a legrövidebb házi feladatról, melyhez anyagot kell gyűjteni, vagy a diploma megírásáról, mára a legtermészetesebb dologgá vált az internetes forráshasználat. De ki ír ezek után kútfőből? Tanulás és információ viszonya a 21. században.

MTI Kult

Da Vinci-kód: plágiumper Londonban

Az utóbbi évek legnagyobb figyelemmel kísért jogdíj- és plágiumpere kezdődött meg a londoni felsőbíróságon. Két történész nyújtott be keresetet Dan Brown, A Da Vinci-kód című világsikerű könyv szerzője, valamint kiadója, a Random House ellen ötletlopás címén.