szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Mint a héten már hírt adtunk róla, letölthető és tesztelhető a Firefox 4 első publikus béta verziója.

 Mint a héten már hírt adtunk róla, letölthető és tesztelhető a Firefox 4 első publikus béta verziója. Hogy mennyire egészséges dolog béta verziókat végleges verziókkal (jelen esetben főleg Operával és Safarival) összeereszteni a különböző benchmark-teszteken, arról lehet vitázni: a kísértés azonban túl nagy! Lássuk, hogy remekel a legújabb Firefox!

StartUp mérések
Az ún. „cold startup”  annyit jelent, hogy bár a gépet bebútoltuk (jelen esetben egy ThinkPad Win7-tel), de nem nyúlunk hozzá, nem indítunk el semmi mást, csak és kizárólag a böngészőket. Így valamennyire objektíven lehet megállapítani, hogy melyik böngészőnek mennyi időre van szüksége ahhoz, hogy „betöltődjön”, és megjelenítse a kezdőlapot (ami jelen esetben mindenütt a google.com volt.)

Az idő mérésére ezt az egyszerű és ingyenes kis szoftvert érdemes használni, és használtuk is.

A „warm startup” annyit tesz, hogy a szóban forgó böngészőt már elindítottuk, a gép azóta nem lett újraindítva, de a böngészőből már kiléptünk – majd megint elindítjuk.

 

A Firefox ebben a tesztben elég elkeserítően szerepel: gyakorlatilag ennek a böngészőnek van a legtöbb időre szüksége, hogy „felálljon” (kicsivel több, mint öt másodperc). 

Memóriafelhasználás
Úgy tűnik, valóban javították a hírhedt memory-leak effektust a Mozillánál. Az FF4 memóriafelhaszálása jó közepesnek mondható, de a saját elődjét nem sikerült legyőznie. Persze ebben az is közrejátszhat, hogy még csak bétáról van szó, ne vonjunk le tehát elhamarkodott következtetéseket.

 

Mit mondanak a többiek?
A Lifehacker egy kombinált (startup/Javascript/CSS) tesztet eresztett rá a béta tűzrókára – a fejlődés látszik, de azért az ígéretektől még messze van a teljesítmény.

A WebWorkerDaily szerint „a Firefox még mindig lassú”: ők a Dromaeo teszttől kezdve a Sunspiderig mindenféle benchamrkot ráeresztettek a bétára, és egyáltalán nem voltak elégedettek az eredménnyel.

Várjuk meg a teljes verziót!
Lássuk, mit tud majd nyújtani a teljes verzió – a Mozilla (mint mindig), most is nagyon számít a felhasználók visszajelzéseire, így szinte biztos, hogy rengeteg hibát javítanak majd, illetve tovább tuningolják/finomítják a böngészőt. Ha pedig mégsem sikerül elfoglalni a leggyorsabb böngészőnek kijáró trónt, akkor sincs vész: a memory-leaket javították (ez már önmagában indokolja a verzióváltást), az FF pedig megint egy picivel jobb és (szerintünk) szebb is lett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Firefoxból Chrome, Opera, Safari?

Hogy ki, melyik böngészőt választja, az sok mindentől függ, és ha valaki egyszer elkötelezte magát valamelyik browser...

techline.hu Tech

Javítson a Firefoxon!

Nemrégiben megkérdeztük olvasóinkat, melyik böngészőt használják a legszívesebben, és az eredmény egyértelmű volt: a...

techline.hu Tech

Az öt legjobb Firefox-tuiningoló trükk

A milliószámra létező kiegészítők, bőrök és egyéb variálások mellett, a böngésző alapvető működését is többféleképpen...