szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A TrinamiX nevű cég egy különleges szoftvert készített, ami az arcszkenner működését teszi még kifinomultabbá.

Az elmúlt években sokat fejlődött az okostelefonok védelmi rendszere. Míg korábban a készülék kijelzőjét egy minta rajzolásával, vagy egy PIN-kód beírásával lehetett feloldani, a fejlesztéseknek köszönhetően megjelentek az ujjlenyomat-olvasók és az arcszkennerek is a mobilokban, így csökkent az esélye annak, hogy egy ellopott telefont fel tudjon oldani a tolvaj.

Csakhogy ezek a módszerek sem eléggé kifinomultak ahhoz, hogy ne lehessen átverni őket. A TrinamiX nevű cég fejlesztői ezért egy olyan megoldást találtak ki, ami a korábbinál hatékonyabban képes védeni a telefont. A BBC videóján jól látható, hogy az általuk készített szoftver nemcsak az arcok között tud különbséget tenni, de azt is kiszúrja, ha a kamera nem egy hús-vér embert lát, hanem egy bábut, maszkot vagy fényképet.

Az arcfelismeréshez használt szkenner egy hálót vetít ki az ember arcára. A rács pontjai közötti távolságból a rendszer meg tudja mondani, hogy egy 3D-s objektumot lát, vagy egy 2D-s képet. A TrinamiX ott csavart egyet a dolgon, hogy a szoftverük a visszaverődő fényt is elemzi, az élő bőrszövetről ugyanis másfajta fény jut vissza az érzékelőhöz, mint például egy gumimaszkról.

A megoldásnak nemcsak a telefonokban lehetne hasznát venni, az ugyanis majdnem százféle anyagot képes megkülönböztetni.

Elképzelhető, hogy a TrinamiX fejlesztésével hamarosan a csúcsmobilokban is találkozhatunk majd, a cég ugyanis most lépett partnerségre a Qualcommal.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!