szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Elkezdték egy legénység nélkül működő, okos kutatóhajó építését Kínában – közölte a hajót tervező kutatócsoport vezetője.

"Ez lesz Kína első kutatóhajója, amelyet távirányítással lehet működtetni és önállóan képes navigálni, emellett az első anyahajó is egyben, amely képes összehangolni és irányítani a különböző pilóta nélküli rendszerek közötti koordinációt a levegőben, az óceán felszínén és mélyén" – mondta el Fan Lei a projekt vezető konstruktora.

Csou Ning, a kantoni Déli Tengeri Tudományos és Műszaki Laboratórium legénység nélküli eszközöket fejlesztő csoportjának vezető tudósa szerint a hajó 2022-re készül el.

A jármű működésének alapja a kantoni laboratóriumban tavaly óta fejlesztett okos tengerkutató rendszer, az Intelligent Mobile Ocean Stereo Observing System (IMOSOS) lesz. A szakemberek szerint ez a platform felhasználható a tengeri katasztrófák megelőzésében és a kárenyhítésben, a tengeralattjárók térképezésében, a tengeri környezet ellenőrzésében és a tengeri szélerőművek karbantartásában is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!