szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hivatalosan is törvényben kényszeríti az Egyesült Államok a kínai ByteDance-et, hogy egy éven belül adja el a TikTokot egy amerikai vevőnek, különben betiltják a közösségi oldalt. A társaság alkotmányellenesnek nevezte a törvényt, és perre megy miatta.

Nem sokkal azután, hogy az amerikai szenátus elfogadta a TikTok betiltását vagy eladását előíró törvényjavaslatot, Joe Biden a korábbi jelzésének megfelelően aláírta azt. Így a kínai ByteDance tulajdonában lévő alkalmazás sorsa az Egyesült Államokban megpecsételődni látszik.

A TikTok közleményben reagált a történésekre, amelyben azt írta, alkotmányellenesnek tartja a törvényt, ezért bíróságon fogja megtámadni azt. Mindez késleltetheti a cég amerikai kézbe kerülését vagy – ha nem válik meg tőle a ByteDance – a betiltását.

Úgy gondoljuk, hogy a tények és a törvény is egyértelműen a mi oldalunkon áll, és végül mi fogunk győzni. A tény az, hogy dollármilliárdokat fektettünk az amerikai felhasználók adatainak védelmébe, valamint abba, hogy a platformot megóvjuk a külső befolyástól és a manipulációtól. Ez a tilalom hétmillió vállalkozást nullázhat le, és 170 millió amerikai hangja némulhat el

– írja közleményében a ByteDance.

A törvény értelmében a ByteDance-nek egy éve van arra, hogy eladja a TikTokot, ha ez nem történik meg, akkor betilthatják azt az Egyesült Államokban. Korábban már kiderült, a platform megvásárlására készül egy volt amerikai pénzügyminiszter, a törvényjavaslatot pedig nem sokkal később az a vád érte, hogy valójában azok a politikusok tiltatnák be a TikTokot, akiknek ebből hasznuk lehet. Korábban egy amerikai képviselő bocsánatot kért azért, mert igennel szavazott a betiltásra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!