szerző:
-leslie
Tetszett a cikk?

Aránypárokat ajánlunk a rezsicsökkentés természetének mélyebb megértéséhez Rogán Antalnak, Németh Szilárdnak, de lesz szó Papcsákról is, nehogy megsértődjön, mint Bástya elvtárs.

Most, hogy a Fidesz megvédte a rezsicsökkentést, némileg érthetetlen, hogy miért is nyomják tovább az aláírásgyűjtést, bár a „multik által felhergelt Nyugat” számára kétségtelenül meggyőző érv lesz, ha néhány százezren aláírják a papírokat, ami szerint támogatják, hogy áramnak, gáznak, víznek, fűnek és fának csökkenjen az ára. A zuhanyhíradó értesülése szerint szeptemberben még nagyobb dobás készülődik, amikor arról írhatunk majd alá, hogy 500 forint legyen a bélszín kilója, amihez bónuszként még egy homár is járni fog. Népünk vezető ereje azonban nem állt meg az ócsítás önmagában is megálló, s kétségtelenül népszerű tényének másodpercenkénti ismételgetésénél, magasabb összefüggésrendszerbe helyezte a történéseket. Az új csapás irányát Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető adta meg, amikor párás szemmel, s hangjában határozottan felismerhető rosszallással közölte, hogy 1995 óta az energiaszolgáltatók 1040 milliárd forint profitot tettek zsebbe. Rogán útmutatását azonnal magáévá tette Németh Szilárd csepeli polgármester, a párt rezsicsökkentési ökle, hogy azzal végig haknizza a fél magyar sajtót. Azon ne merengjünk el hosszasabban, hogy ránézésre vennénk-e használt autót Németh Szilárdtól, mert nem tehet róla. Az viszont már pikánsabb, ha az Orbán Viktorért áldó imádságot elrendelő polgármester a 2 bit kombinációját feltétlenül meghaladó közgazdasági ismeretek terepére hatol be.

Mert valljuk be, ezer milliárd forint valóban iszonytatóan nagy összeg, még akkor is ha éppen csak a harmada annak 3 ezer milliárd forintnak, amit az Orbán-kormány a magánnyugdíj-pénztári vagyon lenyúlásával szerzett meg majdnem 3 millió pénztártag megfenyegetésével, a jogállamiságot eltipró visszamenőleges törvénykezéssel.

Ezer milliárd forint nagy összeg akkor is, ha leegyszerűsítve és lineárisan elosztva 18 évre ez évi 58 milliárd forintos osztalék, de közben arról nem beszél Rogán és Németh, hogy a profit mekkora árbevételre vagy eszközértékre vetítve értelmezhető. A profit mindeközben azzal is összevethető, hogy az állami tulajdonban lévő Magyar Villamos Művek Zrt. legutolsó, tehát 2011-re vonatkozó üzleti évében 46 milliárd forint adózás utáni eredményt könyvelt el. Talán non-profit vállalkozássá kellene tenni az MVM-t is.

De végül is, ha már aránypárokról és pofátlan profitokról beszélünk, számolhatunk Papcsák-egységben is. Dr. Papcsák Ferenc országgyűlési képviselő, Zugló polgármestere pár hete tette közzé vagyonnyilatkozatában, hogy 2012-ben az állami és önkormányzati cca. 10 millós keresetén felül 65 millió forint osztalékot zsebelt be ügyvédi érdekeltségei nyomán. Ha az energiaszolgáltatóknál támadott 8 százalékos profitrátát vesszük alapul, akkor dr. Papcsák legalább 800 millió forint értékű tevékenységet végzett el halaszthatatlanul fontos közfeladatainak végzése mellett, ami figyelemre méltó teljesítmény. Arra nem is merünk gondolni, hogy mindezt válóperek levezénylésével érte el, mert akkor a szomszédos KDNP padsor már eret vágott volna Papcsákon vagy a frakció saját magán, arról nem beszélve, hogy mára nem maradt volna házastársi kapcsolat Magyarországon. De a Nemzeti Együttműködés Rendszerének tartósságában bízva szorozzuk fel a 65 milliós összeget 18 évvel, és akkor máris 1,2 milliárd forintnál tartunk, ami szerint éppen 800 Papcsák-egység egyenlő az energiaszolgáltatók ezer milliárdos tételével.

Nem mondhatunk mást tehát: több mint bűn, hiba, hogy ekkora tálentum a Parlament falai között unatkozik, ahelyett, hogy 3 millió háztartásnak áramot szolgáltatna. Gáz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!