szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tízmilliárd dolláros pénzalap létesítését jelentette be Jordániában az Egyesült Arab Emírségek miniszterelnöke. A pénzt arra szánja, hogy fellendüljön az oktatás és a kutatás szerte az arab világban.

Sejk Mohammed ibn Rasíd al-Maktum kifejtette: adományát elsősorban kutatóközpontok alapítására, az egyetemi kutatás támogatására és tanulói ösztöndíjakra fordítják majd. "A nemtörődömség végső formája, amikor tisztában vagyunk a lemaradásunk okával, s annak veszélyeivel, mégsem cselekszünk" - jelentette ki.

Mint utalt rá, a Közel-Keleten átlagosan a 15 év alattiak 18 százaléka nem tud írni-olvasni, de a lányok körében ugyanez az arány eléri a 43 százalékot. Összehasonlításul elmondta azt is: míg az arab világ hazai össztermékének 0,02 százalékát költi tudományos kutatásra, a fejlett országok 2,5-5 százalékot áldoznak ugyanerre. Az emírségek miniszterelnökének nevét viselő alapítvány már jövőre megkezdi az első tanulói ösztöndíjak odaítélését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Továbbra is több nő jelentkezik a felsőoktatásba

Bár előnyük csökkent valamelyest, még mindig több nő jelentkezik a magyar felsőoktatásba, mint férfi; az Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK) most közzétett tanulmánya szerint továbbra is éles a választóvonal a tipikusan női és férfi pályák között.

Vélemény

Felsőoktatás: mit támogatnak és mit elleneznek a hallgatók?

Bokros Lajos - hét tekintélyes egyetem képviselőinek javaslatait összegző - felsőoktatási reformtervezetének néhány pontját a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) elfogadja, a legtöbbet azonban vitatja. Soros elnöke, Miskolczi Norbert, a Budapesti Műszaki Főiskola informatikus-tanár szakos hallgatója mindezt részletesen is kifejtette a hvg.hu-nak.