szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A tiltakozás hatására a hatóságok visszavonták a tervezetet.

Vissszakozott Belgium, mégsem kérnek majd pénzt az újságíróktól azért, hogy tudósíthassanak az EU-csúcsokról. Az eredeti elképzelés szerint az akkreditációért évi 50 eurót kellett volna fizetni, a belga hatóságok a biztonsági intézkedések és az átvilágítások költségeivel indokolták a bevezetést. Az ellenzők viszont azzal érveltek, hogy a jogszabály diszkriminatív, szükségtelen akadályt jelent, és sérti a tájékozódás szabadságát.

A belga hatóságok végül elálltak a tervtől, és kijelentették, hogy készek módosítani a februárban elfogadott törvényen.

A Brüsszelben dolgozó külföldi riportereket tömörítő szervezet, az API üdvözölte a döntést.

Ez remek hír, mivel így az októberi és decemberi EU-csúcsokról tudósítani kívánó újságíróknak nem kell kifizetniük az előírt 50 eurót

– mondta Tom Weingartner, a szervezet elnöke. A döntés értelmében nem kell újból elvégezni az idei év első felére már akkreditált újságírók biztonsági átvilágítását sem. Az Európai Tanács közleménye szerint ráadásul 2019-től a hat hónapos helyett bevezetik az egy évre szóló akkreditációt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Magyar helyettes államtitkár kötött bele a német újságíróba, jött is a pofon postafordultával

Nem akármilyen levelezését tette ki az internetre Alan Posener, a konzervatív Die Welt újságírója. Ahogy megjegyzi: még nem kapott külföldi diplomatától olvasói levelet olyan ügyben, amelyben az ország nem is érintett. Szalay-Bobrovniczky Vince épp ezt tette, és hosszú szóváltásba bonyolódott Posenerrel. A német újságíró azt mondja: a levelek nyilvánosságra hozatalának az oka, hogy megmutassa, hogyan gondolkodik a magyar kormány.