szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Elsősorban a be nem oltottak körében emelkedik a koronavírusosok száma.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Mintegy 11 százalékkal nőtt az elmúlt héten az Egyesült Államokban a koronavírus-fertőzöttek száma, szinte teljes egészében a be nem oltott lakosok körében - közölték illetékesek csütörtökön.

A fertőzöttek mintegy 93 százaléka olyan megyékben él, amelyekben az átoltottság aránya alacsonyabb 40 százaléknál - közölte Rochelle Walensky, az amerikai betegségellenőrző és megelőző központok (CDC) igazgatója. Szinte valamennyi halálozás és kórházi ápolás az oltatlan lakosság körében fordult elő - mondta Jeff Zients, a Fehér Háznak a járvány elleni erőfeszítésekért felelős csoportjának a vezetője.

"Tömören fogalmazva: minél alacsonyabb az átoltottság aránya, annál többen szorulnak kórházi kezelésre" - mondta Rochelle Walensky, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója.

A CDC a héten jelentette be, hogy a SARS-CoV-2 nevű vírus delta változata vált meghatározóvá az Egyesült Államokban. Az erősen fertőző változat világszerte más országokban is dominánssá vált. A Fehér Ház összpontosítani kívánja a szövetségi kormányzat segítségnyújtását az oltásban és Covid-ellenes kezelésekben mindenekelőtt Arkansas, Missouri, Nevada és Illinois államokban.

A Fehér Ház a múlt héten jelentette be, hogy különleges egységeket küld Egyesült Államok-szerte a gócpontokba a delta variáns elleni küzdelem érdekében, miközben országszerte egyre nő a fertőzöttek száma. A szakértő szerint a delta variáns elsősorban a fiatalokra veszélyes.

Megfigyelők szerint több súlyos betegséget okozhat a fiatalok között, mint a koronavírus többi változata.

Walensky hozzátette, hogy az Egyesült Államokban várhatóan a nyári táborokban és más közösségi eseményeken várható a járvány fellobbanása.

Anne Schuchat, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatóhelyettese június elején azt mondta, hogy az Egyesült Államok nem áll készen egy esetleges újabb járványra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!