szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Olena Zelenszka Washingtonba látogatott, az oroszok feloldhatják Ukrajna tengeri blokádját, Putyin pedig Erdogannak hálálkodik a tárgyalások közvetítéséért. Szergej Lavrov interjút adott.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Putyint támogatja Irán az Ukrajna elleni háborúban

Nyíltan kiállt Oroszország mellett Ali Hamenei iráni ajatollah Teheránban, ahol Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török tárgyaltak. Hamenei a The Guardian beszámolója szerint azt mondta Putyinnak, hogy a „háború ugyan kemény és nehéz kérdés, Irán pedig egyáltalán nem örül annak, hogy hétköznapi emberek szenvednek tőle, azonban Ukrajna esetében ha nem ön kezdeményez, akkor a másik fél okozott volna háborút”.

Hamanei szerint ha a „határokat nem ismerő” NATO-t nem állították volna most meg Ukrajnában, akkor a nyugati katonai szövetség Krím ürügyén mindenképp háborúba kezdett volna Oroszország ellen.

Az ajatollah szerint Teheránnak és Moszkvának ébernek kell maradnia a „nyugati megtévesztés ellen, a két ország között pedig hosszú távú együttműködésre van szükség.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3
1 2 3
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!