Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyiptomi restaurátoroknak sikerült konzerválniuk azt az egyébként jó állapotban megtalált, 16 méter hosszú papirusztekercset, amely az egyiptomi Halottak Könyvének egy példánya.
A fallosz két- és háromdimenziós ábrázolásai mindenütt jelen voltak a római világban, most úgy tűnik, megtalálhatták az egyetlen ismert életnagyságú római dildót.
800 négyzetméteren végeznek próbaásatásokat Kecskemét-Hetényegyháza határában, és a jelek szerint van mit keresni a térségben. A kecskeméti Katona József Múzeum munkatársai már 40 centiméteres mélységben találtak leleteket.
A szakkarai piramisnál található nekropoliszban tárták fel az egyiptomi régészek azt a 15 méter mélyen lévő szarkofágot, ami egy 4300 éve mumifikált férfi maradványait rejti.
Régészek egy vélhetően vadászszentélyként használt barlangban több állat koponyáját találták meg, és számos érdekes megállapítást tettek a kőkorszaki vadászok szokásairól.
Több aranyozott tárgyat, valamint egy drágakövekkel kirakott tőrt is találtak a román régészek abban a sírban, amelyben a feltételezések szerint a hun uralkodó osztály egyik tagja feküdhet.
Különleges felfedezést tettek a chicagói Field Természettudományi Múzeum munkatársai, magyar régészekkel közösen – szokatlan módon arra derült fény, hogy egy másolatnak gondolt kard valójában nagyon is eredeti.
Egy kis területen több Árpád-kori sírt, egy kardokkal eltemetett germán harcost, és a kora vaskorból származó háznyomokat találtak Tatabányán. A feltárt leletekből később kiállítás nyílhat.
A dán és a brit kutatók a grönlandi talajból vettek mintát, hogy megnézzék, milyen környezeti DNS-mintákat tartalmaz. Az eredményre éveket kellett várni, de megérte.
Több mint 3000 éves skarabeusz pecsétnyomót találtak egy régészeti oktató-kiránduláson Izrael központi részét, Tel-Aviv szomszédságában – jelentette a Maárív című újság.