szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Itt a párzási idő, a berber makákó pedig veszélyeztetett fajnak számít, szóval az állatkert úgy gondolta, biztosítja a fülledt hangulatot.

Egy brit állatkert felbérelt egy Marvin Gaye-imitátort, annak érdekében, hogy előadásával ösztönözze egy kicsit a veszélyeztetett állatok párzását - írja az NME.

A Trentham Monkey Forest

Dave Largie-t, „a nagyon tapasztalt szerelmesdal-gurut” kérte fel, hogy adjon szerenádot egy csapat berber makákónak, fellendítve ezzel kicsit a majomszeretetet.

A berber makákók Algériában és Marokkóban honosak, de az állomány alaposan megfogyatkozott az elmúlt évtizedekben. A brit székhelyű Barbary Macaque Awareness & Conservation szerint körülbelül 8000 berber makákó maradt a vadonban.

A Trentham Monkey Forest 2005-ben nyitotta meg kapuit, célja, hogy felhívja a nyilvánosság figyelmét a fajra, és lehetővé tegye, hogy a látogatók a természetes élőhelyükhöz nagyon hasonló környezetben figyelhessék meg a makákókat.

A park megosztott egy videót is, amelyen Largie Gaye 1973-as Let’s Get It On című dalát énekli teljes átéléssel a parkban.

A park igazgatója azt nyilatkozta, úgy gondolták, a Gaye-imitátor kreatív módja lehet annak, hogy bátorítsák a nőstényeket: mutassanak egy kis érdeklődést a hímek iránt. Hozzátették, hogy minden születés létfontosságú a faj számárára, mivel a berber makákók a veszélyeztetett fajok közé tartonak.

A születési időszak minden évben késő tavaszra, nyár elejére esik, ezért azt, hogy Largie szerenádja sikerrel járt-e, még hónapokig nem tudjuk meg, de az állatkert abban bízik, hogy idén rekordszámú kölykük születik.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Majompiszokból is végeznek apasági tesztet a német berber makákóknál

Ki kihez tartozik a berber makákónál? - erre a kérdésre keresik a választ a főemlősöket kutató göttingeni tudósok, akik az Európában élő egyetlen majomfaj "családi ügyeit" akarják feltérképezni a németországi Salemben majomparkjában élő példányokat vizsgáltával.