szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A baba júliusban érkezik.

Gyermeket vár Kuttor-Bragmayer Zsanett kétszeres olimpikon magyar triatlonos, a magyar triatlon történetének legeredményesebb női versenyzője.

„A terhességem időpontja nem véletlen. Mindenképp szerettem volna fiatalon anyuka lenni, ezért úgy terveztük, hogy a párizsi olimpia után gyermekvállalásba fogunk” – nyilatkozta a sportoló, aki edzőjével, Kuttor Csabával alkot egy párt. „A tavaly elszenvedett Achilles-ín-sérülés után a 2025-ös amúgy is egy félszezonnak nézett ki. Tudtuk, hogy a novemberi műtét és az azt követő rehabilitáció miatt csak az idény második felében tudtam volna teljes erőbedobással versenyezni” – tette hozzá.

A 30 éves triatlonos júliusra várja a gyermekét, és úgy tervezi, hogy a szülés után három hónappal újra elkezdi az edzéseket. „Utána lesz nagyjából fél évem, hogy a Los Angeles-i olimpiai kvalifikációs időszakra csúcsformába lendüljek”, mondta, hozzátéve: attól nem tart, hogy ha nem versenyez, akkor kicsúszik a százból a világranglistán, mert van egy olyan lehetőség, hogy ha valaki teherbe esik, akkor befagyasztják az eredményeit. „A motivációmon nem fog múlni, ha érzek magamban elég erőt és affinitást hozzá, akkor mindenképp beleállok még egy olimpiai hadjáratba” – jelentette ki.

Kuttor-Bragmayer Zsanett a 2021-es tokiói olimpián 12., a tavalyi párizsi olimpián 26. helyet szerzett. Utóbbiról lapunknak nyilatkozott a helyszínen:

Kuttor-Bragmayer Zsanett a Szajnáról: Igaz, hogy pelenkával meg vécépapírral nem találkoztam, de volt ott minden – videó

Két-három nap múlva derül ki, milyen hatással lesz a sportolók szervezetére, hogy úsztak a Szajnában. Kuttor-Bragmayer Zsanett elmondta a hvg.hu-nak, milyen volt Párizs folyójában úszni, és hogy miért nem számít a szerencse a triatlonban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!