szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Fejenként legalább egymillió dollárra perlik be a chilei bányában rekedt munkások családjai a tárnát működtető vállalatot és az államot.

Brunilda Gonzales, a San José mellett fekvő Caldera bányaváros polgármestere mondta ezt egy helyi rádiónak. Gonzales szerint a mélyben rekedt 33 bányász közül 27-nek a családja fogja benyújtani csütörtökön a kártérítési keresetet Copiapo város bíróságán.

Gonzales szerint a kereset a San José bánya tulajdonosa, a chilei állam, illetve azon állami alkalmazottak ellen nyújtják be, akik nem végezték lelkiismeretesen dolgukat. A bíróság majd eldönti, hogyan osztja meg köztük a kifizetendő kártérítést, ki a felelős, és kinek kell fizetnie - mondta a polgármester, aki a baleset óta támogatta a bajba jutott bányászok családjait.

A bányászok augusztus 5-én bányaomlás következtében rekedtek a San José bánya tárnájában, s azóta a föld mélyén vannak. A mentést végző csoport vezetője szerint november elején hozzák őket a felszínre. A menekülőút kialakításán jelenleg három fúróberendezéssel dolgoznak. A beomlott bányához vasárnap megérkezett az első mentőkabin, amellyel egyenként fogják felszínre hozni a bányászokat. A két pótkabint ezen a héten szállítják az augusztus 5-én beomlott bányához.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Újra dolgozik a második fúrógép a chilei bányában

Hatnapos szünet szerdán után ismét munkába állították azt fúrógépet, amelyet a második mentőakna kifúrására vetettek be a chilei Atacama-sivatagban lévő San José-i réz- és aranybányában, ahol omlás következtében 33 bányász rekedt 700 méteres mélységben még augusztus 5-én.

MTI Világ

Már októberben kiszabadulhatnak a chilei bányászok

Akár már október közepén kiszabadulhat az a 33 chilei bányász, aki még augusztus 5-én rekedt a föld mélyén a San Jose-i réz- és aranybánya beomlását követően - írta az El Mercurio című chilei napilap kormányzati forrásokra hivatkozva.