Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kisgyerekként a pénzzel először arany formájában találkozunk az animációs meséknek köszönhetően, később azonban elfelejtjük az aranyat, mint befektetési lehetőség.
2005/2006 a reformok időszaka volt. A Világbank 175 ország üzleti környezetét vizsgáló tanulmánya szerint 112 országban 213 reformot hajtottak végre. A sláger a cégalapítási szabályozások egyszerűsítése, illetve az adócsökkentés volt. A világon Szingapúrban volt a legjobb az üzleti környezet, de a legradikálisabb reformokat Grúzia hajtotta végre. Magyarország a Gyurcsány-csomag előtt hat helyet csúszott vissza a ranglistán.
Követve a New York-i tendenciát emelkedésre számítanak az elemzők a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdai nyitásakor. A Federal Reserve mérsékelt gazdasági fellendülésre számít a keményedő hitelpiaci feltételek ellenére is. A FED megnyugtatta a befektetőket azzal, hogy a jelzáloghitelekkel és a vállalati finanszírozással kapcsolatos gondok nem fognak szélesebb körben hatni a gazdaságban.
A Mol szerint az OMV a Mol feletti kontroll megszerzésére törekszik, együttműködésről beszél, de ezzel csak valódi szándékát leplezi - szögezi le a magyar olajipari társaság kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében, amelyben felszólítják az OMV-t, hogy vessen véget a kettős beszédnek.
A távol-keleti piacok, Kínával az élen, kínálják a legnagyobb jövőbeli növekedési lehetőséget a globális pénzügyi szolgáltató cégek számára. Kína részesedése a távol-keleti bankbetét-állományból a 2000-ben mért 15 százalékról akár majdnem a duplájára, 29 százalékra emelkedhet 2010-re. Kína és további öt távol-keleti ország bankbetétei a várakozások szerint 2010-re meg fogják haladni a 11 billió USD-t – áll a Deloitte Kínáról szóló legutóbbi tanulmányában.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden levette a Marshall-szigeteki köztársaságot az együttműködést elutasító adóparadicsomok listájáról, amelyen ezután csak három ország maradt - közölte a szervezet.
A texasi BizNiche cég összeállította a világ legnagyobb adatbázisainak listáját. Bár ezek egy kivételével amerikaiak, de a vezető helyet mégis egy európai foglalja el. Más kontinensek adatgyűjteményei nem kerültek be a top tízbe. Egyelőre.
Az amerikai képviselőház a hét végén megszavazta az új amerikai energiatörvény tervezetét, ami elsősorban az olajiparnak adott támogatások részleges megvonásáról szól. Mintegy 16 milliárd dollárnyit vonnának el évente a nagy olajvállalatoktól, hogy hagyományos fejlesztéseik helyett a megújuló energiaforrások fejlesztését támogassák az Egyesült Államokban.
Az idei első félévben Csehország 2,1 milliárd koronával nagyobb összeget kapott az Európai Uniótól, mint amennyit befizetett a közös kasszába, közölték pénteken a cseh pénzügyminisztériumban.
Oroszország kőolajtermelése júliusban napi átlagban 9,89 millió hordó volt, ez rekord a Szovjetunió megszűnése óta - jelentették az orosz gazdasági minisztériumban.
Az Alitalia olasz légitársaság vezetése komoly törvényhozói bírálatokat kapott szerdán, több képviselő az elmúlt időszak történéseinek a kivizsgálását és a cég részvénykereskedésének az ideiglenes leállítását követelte.
Jelentősen csökkent a világ első számú édesipari csoportjának, a Cadbury Schweppesnek a nyeresége az idei év első felében, az alapanyagok - elsősorban a tejtermékek - drágulása, illetve a beruházások miatt.
A Shreknek köszönhetően megnégyszereződött a DreamWorks Animation stúdió nettó bevétele az év második negyedében, jelentette be Jeffrey Katzenberg, a stúdió vezetője keddi sajtóértekezletén.
Védekezés az osztrák OMV ellenséges ajánlata ellen, így kommentálták szerdán a legtekintélyesebb német üzleti napilapok a Mol olaszországi bevásárlását.
A kőolaj ára továbbra is hullámvasúton van a szabadpiacon. Szerda reggel
olcsóbbodott, követve a termékárakat, amelyeket enyhít az amerikai
finomítók termelésének növekedése.
Az emelkedő árak az olajipart, a fúziós láz pedig a pénzügyi szektort segítette hozzá, hogy megőrizze vezető pozícióját a világ ötszáz legnagyobb vállalatának rangsorában, amelyet immár a 13. évben állít össze az amerikai Fortune magazin.
A Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. 2007. július 30-án szerződést írt alá az Italiana Energia e Servizi (IES), finomítással és kereskedelemmel foglalkozó társaság 100 százalékának megvásárlására - közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.