szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A forint nem reagált a vártnál valamivel magasabb márciusi inflációs adatra, kedden délután az eurót 245,95/246,05 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, gyakorlatilag azonos árfolyamon a keddi 245,90/246,00 forinttal.

A forint 12,88 százalékon zárt a +/-15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollár kismértékben gyengült, a délután jegyzett 189,50/60 forintos árfolyam mintegy 50 fillérrel alacsonyabb a hétfőinél.

A kereskedők passzív piacról számoltak be, az euróval 245,80 és 246,20 forint közötti szűk sávban kereskedtek. Egyelőre sem a dollár piacán, sem a régió piacain nem látszik olyan változás, amely hosszabb pozíciók vállalására ösztönözné a befektetőket. A bankközi forintpiacon a likviditáskezelés gyakorlatilag lekötötte a kereskedők teljes figyelmét, egy hónapon túli lejáratokon alig született üzlet.

A nap folyamán megismert 3,5 százalékos márciusi inflációs adat alapján a piacon most inkább a 25 bázispontos jegybanki kamatcsökkentését tarják valószínűnek a korábban várt 50 bázispont helyett. A bankok 467,05 milliárd forintnyi kéthetes betét meghosszabbításáról döntöttek a jegybanknál a szerdán lejáró 630,75 milliárd forintból.

A rövidebb lejáratokba tartó pozíció átrendezést mutatja, hogy még a 3 hónapos diszkont-kincstárjegy aukcióján is alacsony volt a kereslet, ennél rövidebb lejáratokon parkolnak a pénzek - mondják a piacon. Az utóbbi időben megszokottnál kevesebb, alig másfélszeres túljegyzés mutatkozott a 30 milliárd forintnyi 3 hónapos diszkont-kincstárjegy mennyiségre. Az alacsony kereslet következtében 10 bázisponttal 7,30 százalékra emelkedett az aukciós átlaghozam az előző napi referenciahozamhoz képest.

Az állampapírok másodpiacán a kedden lejáró 2005/G államkötvénnyel 207 milliárd, szerdán pedig az egy éves diszkont-kincstárjegy sorozattal 188,5 milliárd forint szabadul fel. Kérdés, hol telepszik meg újra ez a pénz, az állampapírok másodpiacán ugyanis nem nőtt a kereslet, sőt inkább az eladások határozták meg az üzletmenetet. Ennek következtében minden lejáraton emelkedett a hozamszint 3-5 bázisponttal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Gyengülnek a közép-európai devizák, mi vár a forintra?

A lengyel zloty csaknem két százalékkal gyengült az euróhoz képest, mert a feljövőben lévő piacokon a tőkekivonás újabb hullámát indította el, hogy nőtt az amerikai kamatszint további folyamatos emelésének esélye, és ez mérsékli a kockázatosabb befektetések súlyát a befektetők portfolióiban.

MTI Gazdaság

A zlotyra figyel a forintpiac

A forint szerdán reggel gyengébben nyitott a bankközi devizapiacon a keddi délutáni árfolyamnál, de követve a régiós tendenciákat rövidesen visszaerősödött az előző napi szintjére.

MTI Gazdaság

A külföldi elemzők a forint gyengülésére számítanak

A globális kockázatvállalási hajlandóság az elmúlt hetekben csökkent, ami figyelmeztető jel a feltörekvő piacok túlértékelt devizái számára - vélekedtek a külföldi elemzők kedden, a Portfolio.hu által szervezett konferencián, amelynek középpontjában a forint állt.

MTI Gazdaság

A Fed miatt gyengült a forint

A forint szerdán reggel jelentősen gyengült a bankközi devizapiacon, az euróval 247,80/248,00 forinton kereskedtek, kis híján két forinttal erősebben a keddi 246,10/30 forinton árfolyamnál.

hvg.hu Gazdaság

Az autópálya-kötvények felértékelhetik a forintot

Az Állami Autópálya Kezelő Rt. idei évre tervezett 690 milliárd forintos devizakötvény-kibocsátása átmenetileg akár felértékelődési nyomást is gyakorolhat a forintra, illetve eredményezheti a hozamok további gyors csökkenését is - írja az OTP elemzése.