Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Pannunion Kft, a Pannonplast csoport tagvállalata egy vezető nemzetközi tejipari társasággal kötött üzletet. A cég az év második felében megközelítőleg 400 milliós árbevételre fog szert tenni.
A vállalat az tőzsdén (BÉT) tette közzé a hírt hétfőn. A szállításokból 2005 második felében már várhatóan közel 400 millió forint árbevétel realizálódik. A megállapodás 2009-ig szól, ami 2008-ig évi 600 millió és 1 milliárd forint közti többlet árbevételt jelent a társaságnak.
Ezzel párhuzamosan és a mostani megrendelés teljesítésével összhangban, a Pannunion folytatja intenzív technológiafejlesztő és kapacitásbővítő beruházási programját. A Pannonplast Rt. az év első negyedévében 5,41 milliárd forint nettó árbevételt ért el, 10,6 százalékkal kevesebbet, mint az előző év első három hónapjában és a vesztesége a bázisidőszaki 405 millió forintról 86 millió forintra csökkent.
A műanyagipari társaságcsoport csütörtökön a BÉT honlapján közzétett, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerint készült konszolidált gyorsjelentésében jelezte, hogy az egyéb bevételek és költségek egyenlege - döntően az ingatlanértékesítéseké - 139 millió forinttal járult hozzá a veszteség mérsékléséhez.
A fogyasztói csomagolási üzletághoz tartozó társaságok nettó árbevétele 3,6 százalékkal 2,76 milliárd forintra nőtt, az üzleti szintű veszteség 57 millió forint volt, míg egy évvel korábban még 76 millió forint üzleti szintű profitot ért el ez az üzletág.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.