szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Immár a gazdasági tárca szerint is elkerülhetetlen, hogy 2020-tól új atomerőmű épüljön Magyarországon – írta szerdán a Népszabadság.

A gazdasági tárca jelenlegi elképzelései szerint 2020-tól lesz szükség új atomerőmű építésére – fogalmazott a lap kérdésére válaszolva Felsmann Balázs, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára. Úgy vélte, hogy lehetnének más változatok is – például az árambehozatal vagy a fosszilis energiahordozók –, de az drágább áramot eredményezne, illetve egyéb problémákat is okozna.

A lap emlékeztet arra, hogy korábban a tárca – SZDSZ-hez kötődő – elöljárói a lehetőséget még csak „egy vizsgálandó opciónak” nevezték, és a most „társadalmi vitán” lévő országos energiapolitikai koncepció is hasonlóképpen fogalmaz. A szocialista párt és az ellenzék támogatása viszont már eddig is borítékolható volt – teszik hozzá.

Vagyis a parlament – néhány, valamennyi pártban kisebbségben lévő környezetvédő kivételével – valószínűleg egyhangúlag támogatna egy 10-15 év múlva kezdődő új atomerőmű-építést – olvasható a lapban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Két atomerőmű kellene Magyarországnak?

Szakemberek egyöntetű véleménye szerint a hazai energiaellátásban megkerülhetetlen a nukleáris erőmű - írja a Napi Gazdaság. Arról, hogy ennek a szerepe milyen mértékű legyen, a lap szerint már megoszlanak az elképzelések.

MTI Tech

Hazánk számára a megújuló és az atomenergia sem igazi megoldás

Magyarország energiafüggőségére a jelenleg ismert megújuló energiaforrások és az atomenergia sem kínál hosszú távú megoldást - véli Dennis L. Meadows. Az amerikai ökológus tudós az energiahatékonyságban, valamint az energetika és a területfejlesztés összehangolásában látja pillanatnyilag a legnagyobb lehetőséget.

Gazdaság

Az energiafüggőséget nem egy új atomerőmű oldja meg

Az Energia Klub szerint egy új atomerőmű megépítése súlyos gazdasági és környezeti károkat okoz – áll a szervezet közleményében, amely Aszódi Attila, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetének igazgatója, volt miniszteri biztos véleményére reagált.