szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az utóbbi hetekben különböző geopolitikai tényezők miatt újabb csúcsokra érkezett az olaj árfolyama – már ez is jelentősen megdobhatja a hazai üzemanyagárakat, de emellett más tényezők is szerepet játszanak. Ilyen például a finomítói margin, amely az OMV és a Mol esetleges egyesülése esetén minden bizonnyal bővülne, ez pedig könnyen az üzemanyagok 15 százalékos drágulásához vezetne. Ennek megint megnőtt az esélye a VW-törvény elbukásával.

A lex Volkswagen luxemburgi bukása miatt könnyen elképzelhető, hogy a lex Mol-lal is gondok lesznek, sőt az sem kizárt, hogy a magyar olajvállalat egyik fő védereje, a szavazati jogok korlátozása is elbukik. A német törvénnyel kapcsolatos döntés ugyan nem determinál semmit Magyarországon, de mindenképp arra utal, hogy a Mol-vezetők korábbi nyilatkozataival ellentétben a jelek szerint még nincsen vége a két cég közötti felvásárlási harcnak.

További részletekért kattintson ide!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az OMV egyelőre visszavonult a Mol felvásárlásáért indított harcból

Ha az OMV és a Mol egyesülne, olyan monopolhelyzetbe kerülne az új cég Magyarországon, Szlovákiában és Ausztriában, amihez az európai versenyhivatal sohasem járulna hozzá – mondta Mosonyi György, a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. Vezérigazgatója. Szerinte az OMV felvásárlási próbálkozása lekerült a napirendről. Bár az OMV szerint az új cégnek csak néhány benzinkutat kellene eladnia, a Mol számításai szerint azonban 400-500 állomást kellene bezárni.

MTI Gazdaság

Lendvai: a lex Mol és a magánérdekek

"Hiánycikk a bátorság" címmel közölte csütörtöki számában a Der Standard című liberális osztrák lap Paul Lendvai kommentárját Bokros Lajos volt pénzügyminiszternek az OMV-Mol ügyben elfoglalt álláspontjáról.

hvg.hu Gazdaság

Gond lehet a lex Mollal

Az Európai Bíróság úgy döntött, hogy Németországnak meg kell semmisítenie a lex Volkswagen néven ismert törvényét, amely elvi alapjaiban a magyar olajtársaságot védő lex Mol mintájául szolgált. Veszélyben az OMV-vel szemben használt 10 százalékos szavazati korlát?

Gazdaság

Rendkívüli Mol-közgyűlés a jövő héten?

Az osztrák OMV arra készül, hogy összehívja a Mol-részvényesek rendkívüli közgyűlését annak érdekében, hogy a Mol-vezérek ne tudják megvétózni az ellenőrzésük alatt álló 40 százalékos pakett segítségével a magyar társaság felvásárlását - írja a Reuters.

MTI Gazdaság

Az OMV-Mol ügyet nem, de a jogszabályt vizsgálják

Nem folyik versenyügyi vizsgálat az OMV-Mol ügylet ügyében az Európai Bizottságon, miután ilyen jellegű felvásárlással kapcsolatos hivatalos értesítés nem érkezett Brüsszelbe - közölte a végrehajtó testület illetékes szóvivője, Jonathan Todd. A belső piaci kérdésekért felelős bizottsági főigazgatóság viszont vizsgálja a héten megszavazott jogszabályt.