szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A nemzetközi tendenciákat követve forintgyengüléssel indult a keddi kereskedés a bankközi devizapiacon.

Kedd délelőtt negyed tízkor 281,15 forint volt az euró árfolyama a hétfő délutáni  279,85 forint után. Még kora reggel is 280 forint alatti árszinten kereskedtek, ám a világszerte egyre markánsabban megjelenő korrekció hatása alól a forint árfolyama sem vonhatta ki magát.

Minden bizonnyal az észak-koreai atomkísérlet is szerepet játszott abban, hogy elbizonytalanodtak a befektetők: csökkennek a meghatározó tőzsdeindexek, drágulnak a kötvények, kissé erősödik a dollár. Az euró/dollár árfolyam pusztán technikai okok miatt is belesimul a trendbe: az 1,40-es szint meglehetősen erős ellenállás volt, és az áttörési kísérlet sikertelensége az árfolyamszint látványos visszapattanását eredményezte. Az árfolyam már 1,3935 - ami ugyanakkor csak rövid távon jelent "erősödést", hiszen alig több mint egy hónapja, április 20-án még 1,29 alatt is folyt a kereskedés.

A forinthoz hasonlóan alakulnak a térségi feltörekvő devizák is: az euró/zloty árfolyam 4,4050-ről jutott 4,43-ig, az euró/korona árfolyam pedig a hétfő délutáni 26,62 után 26,72 körül alakul.

A forint gyengült a dollárral szemben is: az amerikai deviza árfolyama - amely 202 forint felett is járt már a hétfői 199,88 forint után - negyed tízkor 201,61 forint volt.

A svájci frank jegyzése kedd délelőtt 185,46 forint volt a hétfői 184,44 forint után, 100 japán jent kedden 213,52 forinton jegyeztek a hétfői 210,54 forinttal szemben.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok május végére

A nemzetközi piacokat továbbra is a várakozások irányítják. A befektetők kockázati étvágya kezd megjönni, de még szó sincs a recesszió előtti időszakot jellemző szintekről és a gyökeres változásokra is még várni kell. Mire figyeljünk a héten?