Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Öt évbe telik a jelenlegi súlyos recesszió után, mire a britek életszínvonala eléri a tavalyit, áll egy vezető londoni gazdaságelemző cég szerdai előrejelzésében, amely szerint a hatalmasra duzzadó államadósság törlesztési terhe ugyanezen idő alatt csaknem megkétszereződik.
A National Institute of Economic and Social Research (NIESR) szakértőinek prognózisa szerint a brit hazai össztermék (GDP) az idén 4,3 százalékkal esik; a kormány hivatalos előrejelzése 3,5 százalékos visszaesés 2009 egészére.
A NIESR azzal számol, hogy a majdani fellendülés is meglehetősen vérszegény lesz: a ház 2010-re egy százalékos, 2011-re 1,8 százalékos növekedést jósol.
A cég elemzőinek számításai szerint az egy főre jutó brit GDP-érték reálértéken 2014 márciusában éri el ismét a tavalyi első negyedévben - a recesszió hivatalos kezdetekor - mért szintet.
Az elemzés 165,7 milliárd font idei nettó állami hitelfelvételi igénnyel számol, vagyis valamelyest kevesebbel a kormány által a költségvetésbe beállított 175 milliárd fontnál, de a NIESR prognózisában szereplő hiteligény is 12 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánynak felelne meg.
A brit kormány ennél valamivel borúlátóbb: a 2009-2010-es pénzügyi év költségvetése azzal számol, hogy az államháztartási deficit a recesszió és az óriási gazdaságösztönző kiadások miatt az idén eléri a becsült GDP-érték 12,4 százalékát, ami példátlan hiány a modern brit gazdaságtörténetben.
A NIESR szerint azonban a brit állami hitelpiaci finanszírozási igény még 2013-2014-ben is 120-160 milliárd font között lesz, és az államadósság törlesztésére az adóbevételek 9 százalékát kell majd fordítani abban a pénzügyi évben a jelenlegi 5 százalék körüli szint helyett.
A Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő május végén - hatalmas globális piaci visszhangot kiváltó intézkedéssel - stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta Nagy-Britannia - az euróövezeten kívüli legnagyobb EU-gazdaság - lehető legjobb, "AAA" szuverén adóskockázati besorolásának kilátását, arra a várakozására hivatkozva, hogy a jelenlegi költségvetési folyamatok nyomán a brit nettó államadósság középtávon megközelíti a hazai össztermék 100 százalékát.
Londoni elemzői vélemények szerint ebben a helyzetben a brit lakosságnak súlyos költségvetési megszorító intézkedésekre kell felkészülnie.
A Centre for Economics and Business Research (CEBR) nevű vezető gazdaságelemző központ legutóbbi előrejelzése szerint százmilliárd font körüli - az éves brit hazai össztermék hozzávetőleg 8 százalékának megfelelő - adóemelésekre és kiadáscsökkentésre lesz szükség Nagy-Britanniában a recesszió és a gazdaságélénkítő programok által felduzzasztott államháztartási hiány lefaragása végett.
A CEBR prognózisa szerint ha a jövőre esedékes brit választások után - ahogy azt a közvélemény-kutatási adatok és a fogadóirodák is valószínűsítik - konzervatív kormány kerül hatalomra, az a cég által szükségesnek tartott 100 milliárd fontos kiigazításból 20 milliárd fontot adóemeléssel, 80 milliárd fontot kiadáscsökkentéssel fog előteremteni.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A leváltott közlekedési miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
A Tisza Párt elnöke is felszólalt a szombati kongresszuson.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.