szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Magyar modellen alapuló, jövedelemarányos diákhitel-rendszer bevezetését fontolgatják a brit kormány illetékesei – jelentette a Financial Times brit pénzügyi-politikai napilap.A tervet neves egyetemek egy csoportja terjesztette elő, és a kormány tagjai – más megoldásokkal együtt – jelenleg vizsgálják.

A lap kontinentális kiadásának cikke szerint az utóbbi időben tett nyilatkozataiban Vincent Cable, az üzleti és banki ügyek minisztere utalt rá, hogy megfontolandónak tartja ezt az elképzelést. Más országokhoz hasonlóan a brit kormányra is jelentős nyomás nehezedik, hogy csökkentse az állam hozzájárulását az oktatás finanszírozásához. A koalíció még az ősz folyamán szeretne megoldást találni ebben a témában. A javaslat célja az lenne, hogy – szemben az egykulcsos visszafizetési rendszerrel – különbséget tegyen a volt hallgatók között jövedelmük alapján, és az alacsonyabb fizetésűeket mentesítse a túlzott tehertől. A magyar modellen alapuló rendszerben a hitelhez szükséges forrást a pénzügyi és tőkepiacokról, kötvénykibocsátással finanszíroznák. A törlesztést azt követően kellene megkezdeni, hogy a hallgató megjelent a munkaerőpiacon – derül ki a lapjelentésből.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Karrier

Csökkent a diákhitel kamata

A Diákhitel Központ (DK) igazgatósága évi 9,5 százalékban állapította meg a diákhitel 2010. január 1. és június 30. közötti időszakban érvényes kamatát - tette közzé a DK szombaton napilapokban. Ez 100 bázisponttal alacsonyabb az előző félévinél, ami 10,5 százalék volt.

hvg.hu Karrier

Tévhitek a diákhitelről: hogyan lehet nagyot bukni?

A főiskolások és egyetemisták tanulmányaik kezdetén óhatatlanul szembesülnek a kérdéssel: felvegyék vagy ne vegyék fel a diákhitelt. Mi vár a törlesztőkre? Ki és mikor kérheti a hitel visszafizetésének szüneteltetését, és milyen feltételekkel? Égető kérdések, amelyekre érdemes választ keresni, mielőtt bárki fejest ugrik az ismeretlenbe.

Szegő Péter Vélemény

Hoffmann Rózsa: Az iskolának nevelni is kell

Az oktatás gondjairól és a tervezett változtatásokról beszélt Hoffmann Rózsa a polgári köröknek, civil szerveződéseknek fedelet nyújtó Polgárok Házában. A napokban ott mutatták be a Kairosz Kiadó gondozásában megjelenő „Magyarnak lenni” sorozat legújabb, Jövőnk a tét címet viselő kötetét. Ennek interjúalanya a kereszténydemokrata képviselőnő, aki minden bizonnyal az oktatási ügyek államtitkára lesz az új kormányban.