Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 206,45 pontos, 1,12 százalékos csökkenéssel, 18264,80 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 11,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a nyereséggel záró Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. A piaci szakértők hektikus kereskedésről számoltak be, amit a nap közben az eurózónában és Amerikában megjelent felemás adatokkal magyaráztak.
Jelentős negatív korrekcióval indult a kereskedés a tőzsdéken, ez alól nem volt kivétel a hazai piac sem. Az esés után felfelé kúsztak az árfolyamok, de a hazai index nem tudott visszakapaszkodni a pozitív tartományba - fejtette ki Varga Zoltán, a Quaestor elemzője. Hozzátette, hogy délután vegyes amerikai makrogazdasági adatok érkeztek, amelyek ismét elbizonytalanították a befektetőket. Nyugtalanító mozgások voltak a devizapiacon is, az euró gyengült a menedék devizának tartott dollárral, japán jennel és a svájci frankkal szemben, amely a kockázatkerülés ismételt kiújulását jelezheti. Eközben a hazai fizetőeszköz is veszített értékéből, az euró 274, a svájci frank 240 forint fölé szökött.
Králik István, a KBC Securities üzletkötője is azt emelte ki, hogy hektikusan mozgott a piac. Délelőtt rossz adatok érkeztek az eurózónából, a délután közölt amerikai adatok picit jobbak lettek, ezeknek megfelelően mozogtak az árfolyamok. Az OTP esetében a nap eleji jelentős esést követő korrekciót a kereskedő szerint az is magyarázza, hogy a nemzetgazdasági miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján nem volt szó a bankokat érintő újabb teherviselésről a devizahiteles konstrukciókkal kapcsolatban. Előző nap ugyanis a bankpapír árfolyama amiatt esett, hogy Orbán Viktor miniszterelnök erre tett utalást egy rádióinterjúban.
Az OTP 100 forintos, 2,41 százalékos csökkenéssel, 4050 forinton zárt, de délelőtt négyezer alatt, 3991 forinton is járt a papír árfolyama, amelynek forgalma 6,2 milliárd forintot tett ki. A Mol árfolyama 215 forinttal, 1,23 százalékkal 17265 forintra csökkent, 3,8 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,20 százalékkal 510 forintra erősödött, forgalma 511,7 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 190 forinttal, 0,54 százalékkal 34790 forintra gyengült, a részvények forgalma 322 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 134,8 millió forintos forgalom mellett 45 forinttal, 0,28 százalékkal 16035 forintra erősödött.A BUMIX 1496,10 ponton zárt csütörtökön, ez 6,40 pontos, 0,43 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Még mindig nem világos, pontosan milyen indokkal függeszthetné fel a kormány kettős állampolgárok magyar állampolgárságát. A törvénymódosítás elfogadása után egy hónappal nem kevésbé homályos az is, mit jelent az állampolgárság felfüggesztése, például, hogy miképp érinti a születendő gyermekek jogait.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
A lezárásért felelős szervezet azt ígérte, hogy nem adják fel.
Érdemes árnyékba húzódni.