Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 7,50 pontos, 0,04 százalékos emelkedéssel, 17456,33 ponton zárt hétfőn.
A részvénypiac forgalma 16,8 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója azt mondta: optimista hangulatban indult a kereskedés a hét első napján, de a lendület később alábbhagyott.
Ennek oka, hogy az amerikai értékpapír-piacok mínuszban nyitottak a német pénzügyminiszter figyelmeztetésére, miszerint az elkövetkező csúcstalálkozótól nem kell végleges megoldást várni az euróövezeti adósságszolgálati válságra. Hozzáfűzte: a BUX-szal párhuzamosan a forint is erősen kezdte a napot, és a 290-es szint közelébe erősödött az euróval szemben, később azonban a magyar fizetőeszköz is gyengült.
A szakértő kifejtette: a múlt heti "felvirágzás" világszerte inkább korrekciónak volt tekinthető; most ez veszített lendületéből, miközben a befektetők a hétvégi uniós csúcsra várnak. A Mol és a Magyar Telekom árfolyamára pozitívan hatott, hogy a szektorális különadók várhatóan eltűnnek - mondta Szegner Balázs, hozzátéve, hogy a bankadó megmaradása ugyanakkor az OTP-t eladói nyomás alá helyezheti.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője szerint hétfőn fontos szinteket "ostromoltak" a piacok, így a magyar részvénypiac több papírja, de a devizapiacon az euró-dollár is kissé "fölénézett" az 1,38-as ellenállásnak. A Mol a 17500 forintos szint felett is járt, ezt azonban tartósan nem tudta áttörni, ennél alacsonyabban zárt.
Az OTP-nél nem esett el a 3330-as szint, így elképzelhető, hogy a bankpapír árfolyama erősödhet. Hozzáfűzte: a további emelkedést hozó szintekről hétfőn "visszakanyarodtak" az árfolyamok, de még egy-két nap "szolid esés" esetén is van esély arra, hogy ismét elérjék, vagy meghaladják az ellenállási szinteket a nagy papírok. A Mol 260 forinttal, 1,53 százalékkal 17300 forintra erősödött, 3,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 87 forinttal, 2,49 százalékkal 3402 forintra csökkent, forgalmuk 10,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,00 százalékkal 506 forintra nőtt, forgalma 1,3 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 300 forinttal, 0,84 százalékkal 36000 forintra emelkedett, a részvények forgalma 789,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 40,5 millió forintos forgalom mellett 5 forinttal, 0,03 százalékkal 16990 forintra esett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1392,14 ponton zárt hétfőn, ez 7,39 pontos, 0,53 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.