szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 349,49 pontos, 2,11 százalékos csökkenéssel, 16 225,09 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 24,5 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője azt mondta: jó forgalommal zárta a csütörtöki kereskedést a BÉT, emellett a közép-kelet-európai piacokkal összehasonlítva felülteljesítő volt a BUX. A piac egyértelműen figyelt a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval folytatandó tárgyalásokkal kapcsolatos hírekre. Véleménye szerint a budapesti esést inkább a pesszimista nemzetközi hangulat okozta.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője kifejtette: a szerdai esés folytatását várták csütörtökön is, és ennek megfelelően indult a nap a BÉT-en, alulteljesítve a többi európai piacot, de napközben két hír is megnyugtatóan hatott a befektetőkre. Egyrészt elterjedt a hír, hogy a Magyar Nemzeti Bank rendkívüli ülést tart, ami "hitet adott" a befektetőknek arra vonatkozóan, hogy a jegybank intervencióra, rendkívüli kamatemelésre készül. Utóbb nem derült ki, volt-e ilyen ülés - tette hozzá. Emellett Fellegi Tamás bejelentései is megnyugtatták a piacot, és a befektetők pozitívan értékelték, hogy szavaiból kiderült: a kormány hajlandó politikai elképzeléseit félretéve figyelembe venni a gazdasági racionalitásokat – mondta még.

Varjú Péter kiemelte, hogy a forint napközbeni erősödésével az OTP is erősödött, és elég jól teljesített a Mol is. Utóbbi kapcsán kifejtette, hogy az EU/IMF tárgyalásokról szóló kedvező információk enyhítették a nyomást a papíron, mivel voltak olyan hírek, hogy megállapodás hiányában értékesítik a Mol pakettet.

A Mol árfolyama 300 forinttal, 1,79 százalékkal 16 500 forintra csökkent, 3,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 60 forinttal, 1,98 százalékkal 2975 forintra esett, forgalmuk 18,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 2,44 százalékkal 480 forintra gyengült, forgalma 1,8 milliárd forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 765 forinttal, 2,11 százalékkal 35 500 forintra csökkent, a részvények forgalma 854,2 millió forintot ért el.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 181,8 millió forintos forgalom mellett 880 forinttal, 5,12 százalékkal 16 320 forintra esett.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1218,51 ponton zárt csütörtökön, ez 32,32 pontos, 2,58 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!