Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 153,90 pontos, 0,85 százalékos csökkenéssel, 17 871,46 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen mozogtak az előző napi záráshoz képest.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház elemzője elmondta: az árfolyamok a nyugat-európai tőzsdék tendenciáját követték. A Budapesti Értéktőzsdén a legtöbb magyar részvény árfolyama nem változott jelentősen, kivéve az OTP papírját, amely 3 százalékkal gyengült.
A magyar bankpapír értékcsökkenését piaci folyamatokkal kevésbé lehet magyarázni. Több árfolyam alakulásán is inkább az érződik, hogy az Európai Központi Bank nem változtatott az alapkamaton, holott a piac nagyobb likviditást remélt. Az amerikai makroadatok - köztük a foglalkoztatás és az amerikai beszerzési menedzser intézet (ISM) indexe - pro és kontra hatottak a részvények árfolyamára - tette hozzá.
Varga Zoltán, a QUAESTOR Csoport elemzője elmondta, hogy folytatódott az árfolyamok lemorzsolódása a Budapesti Értéktőzsdén, kedvező hangulatú nyitás után ismét az eladók vették át az irányítást. Legfőképpen az OTP árfolyama húzta le az indexet, a bankpapír grafikonján erős támasz húzódik 3570-3635 forint között, amely megfordíthatja a rövidtávú trendet a következő napokban.
Csütörtökön forgott utoljára osztalékszelvénnyel a Magyar Telekom, a pénteki kereskedést 50 forint körüli csökkenéssel indíthatja a távközlési vállalat árfolyama. A nap legfontosabb eseménye az Európai Központi Bank kamatdöntő ülése volt, az euró-zóna irányadó kamatrátája változatlanul 1 százalékon maradt, Mario Draghi szerint a gazdasági fellendülés mérsékelt, az infláció pedig 2 százalék feletti lehet az év hátralévő részében. A jegybankelnök nem tett említést további gazdaságélénkítő, likviditásfokozó intézkedésről, ez némileg csalódást okozott a további beavatkozásban reménykedő befektetőknek. A bizonytalanodó nemzetközi befektetői hangulatban megtört a hazai fizetőeszköz ereje is, tőzsdezáráskor 284,20 forintot kellett fizetni egy euróért a bankközi devizapiacon - emelte ki elemzésében Varga Zoltán.
A Mol 50 forinttal, 0,28 százalékkal 17 650 forintra csökkent, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 123 forinttal, 3,24 százalékkal 3678 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,37 százalékkal 537 forintra erősödött, forgalma 1,5 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 255 forinttal, 0,70 százalékkal 36 775 forintra nőtt, a részvények forgalma 363,1 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 105,7 millió forintos forgalom mellett 145 forinttal, 0,99 százalékkal 14 845 forintra emelkedett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Újabb izraeli és amerikai tervek szövődtek a gázai palesztin lakosság kitelepítésére, miközben a háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos hatalmi paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Minden évben 500 milliárd forinttal többet költene egészségügyre a Tisza-kormány.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.